•  

  Mireczki z #webdev#webdev można jakoś właściciela hostingu złapać za dupę jak po 2 tyg zdjęli mi stronę mimo że rachuneczek opłacony?
  W sensie już naprawiają ale 2 tygodnie strona nie działała a pieniążki poszły, warto się kłócić?

  Ogólnie co się odjaniepawliło to to, że wysłali w Wigilie jakiś link potwierdzajacy dane czy coś (juz dawno po zalozeniu strony) i ten e-mail (jak i kolejne) poszły do spamu, wraz z tym finalnym ostrzeżeniem że wyłączą domenę. No i wyłączyli

  #webdesign #hosting #kiciochpyta

  •  

   zależy przez chyba 30 dni domenę można jeszcze odzyskać, ew. zmienić domenę, a pliki strony przenieść na inny hosting z nową domeną

  •  

   @PaulStanley: miałaś opłacony hosting i na 2 tygodnie Ci go wyłączyli? Tak nagle czy to hosting się kończył przed Wigilią, Ty go na styk opłaciłaś, ale nie ogarnęłaś maili od nich? Podaj od razu nazwę firmy ( ͡º ͜ʖ͡º)

   wysłali w Wigilie jakiś link potwierdzajacy dane czy coś

  •  

   @matixrr opłacony na 3 miesiące
   Wyłączyli bo wysłali jakiegoś gównomaila w świeta gdzie trzeba było kliknąć w link żeby potwierdzić dane kontaktowe (2gi raz?). Potem wysłali jeszcze dwa, 26.12 napisali że jak nie to oni wyłączają. Ofc nie zwalam winy z siebie (tylko na skrzynkę SPAM XD).
   Jakbym nie zareagowała to by strona nadal nie istniała jak przez ostatnie 2 tygodnie.

  •  

   @PaulStanley: Tak. Podać ich firmę w tym wpisie, czego nawet nie zrobiłaś. Co by wiedzieć jakie firmy utrudniają życie klientom.
   Druga sprawa. Unikać takich firm.

  •  

   @damianooo5 jest to hostinger

   Nie robię jakiejś wielkiej maniany bo z jednej strony nie ich a wina skrzynki że to wyjebała do spamu, z drugiej chuj mnie strzelił bo ta strona i tak miała po styczniu zdechnąć (planowo), jej najważniejszy okres działania miał być od połowy grudnia. No i mogę miec pszypał :/
   Jak się na nich zasapałam to raz dwa przywrócili stronę do życia więc nie wiem co mam myśleć, janusz ekonomii przemawia przeze mnie że zjebka z ich strony bardziej niż z mojej.

  •  

   @PaulStanley: zawaliłaś sama po całości i jeszcze próbujesz zjebać usługodawcę?
   Całuj adminów po rączkach, że w ogóle zechcieli coś przywrócić, bo jedyne co powinnaś dostać to krótkie: nie mamy pańskiego płaszcza.
   Opłaciłaś usługi na 3 miesiące, więc wiedziałaś kiedy dobiegnie koniec ich działania.

   O samym wysłaniu linka powinien informować regulamin świadczonych usług.
   Przeczytałaś?

  •  

   @Dibhala ta od razu założyłeś że jestem aż takim w chuj januszem. Już tłumaczę jeszcze raz

   Grudzień zakładam stronę, płacę 3miesiace, akceptuje te ich regulaminy, a żeby w ogole strona latała to już mi mail z linkami aktywacyjnymi też przyszedł

   W świnta ni stąd ni z owąd wysyłają mi maila (który poleciał do spamu - dlaczego- nie wiem) z jakimś kolejnyn linkiem potwierdzającym nie wiem już nawet co, bo strona latała od 2 tyg
   W ciągu 2 dni wysylają mi tego samego maila dziennie no i z ostatnim mówią - nara paulstanley jak nie klikniesz to zdejmujemy. Nadal to wszystko leciało do spamu.

   Dzisiaj wchodzę na stronę i coś nie lota, piszę do nich, przekopuję skrzynkę i się znalazło.

   Jedyne o co mam sapy to ten link jakiśtam wysłany po 2 tygodniach z dupy na ktorym zaważyło być albo nie być strony. No i jeśli strony nie było od 26.12 do teraz to bym raczej chciała żeby ten okres wiszenia strony zostal przedłużony tak zeby bylo ze wisiala 3 miesiace a nie 2.5.

   Jakbyś czytał chociaż komentarz wyżej to byś sę doczytał że powiedziałam "nie ich wina a skrzynki że maile poleciały do spamu".
   Przeczytałeś? ( ͡º ͜ʖ͡º)

   +: matixrr
  •  

   @PaulStanley: przeczytałem wszystkie, w żadnym nie ma wzmianki o dacie aktywacji usługi ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
   Chronologiczność tak prawidłowa, że trzeba spisać, aby wiedzieć o co chodzi.

   O tym, że powiadomienia wpadały \do spamu, to mnie absolutnie nie dziwi. Domniemywam że konto w jednej z darmowych usług poczty email?
   Większość maili od operatorów wpada do spamu.
   Może wyciągniesz wnioski i kiedyś zaczniesz dodawać adresy email dotyczące istotnych powiadomień do białej listy, ale kto tam wie.

   Dla mnie twoje odpowiedzi brzmią jak nagłówki superekspresu.
   Piszesz o jakimś gównomailu potwierdzającym coś tam.
   Jedyne przypadki jakie znam wysyłania tego typu powiadomień, to przy braku kontaktu telefonicznego monitoring o potwierdzenie określonych rzeczy związanych z łamaniem postanowień regulaminu świadczonych usług, bądź problemów powodowanych przez dziurawość aplikacji webowych znajdujących się na koncie albo związanych z kontem email używanym do wysyłki spamu.

   Tak czy inaczej to tylko dobra wola administratorów i księgowości aby przedłużyli ważność konta o czas na jaki usługi zostały wyłączone przez twoje niedopatrzenia.

  •  

   @Dibhala gmail. Ale nigdy wczesniej mi takiego psikusa nie zrobił.

   Już czytam, chodziło im o potwierdzenie danych kontaktowych tj tego adresu email który i tak był potwierdzony w ten sam sposób w trakcie odpalania strony i przy zapłacie. Stąd moje zdziwko że wysyłają mi podobnego mejla 2 tygodnie później ( ͡º ͜ʖ͡º)

   +: Dibhala
  •  

   @PaulStanley: zaglądaj częściej do folderu spam, bo nawet nie masz pojęcia ile takich "psikusów" już miało miejsce ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
   I nie tylko związanych ze spamem.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • odpowiedzi (101)

 • avatar

  Pożar w domu rodziny Sodder

  George Sodder urodził się w 1895 roku w Tula na Sardynii i w wieku 13 lat wyemigrował do USA. Z niewiadomych przyczyn starszy brat, z którym przypłynął, wkrótce wrócił do Włoch i zostawił nastolatka samego w obcym kraju. George początkowo znalazł pracę w liniach kolejowych, gdzie przynosił wodę i zaopatrzenie robotnikom. Później pracował jako kierowca, a następnie założył własną firmę zajmującą się przewozem ładunków i węgla. W sklepie muzycznym poznał Jennie, która również była włoską emigrantką. Para wkrótce pobrała się i osiedliła w Fayetteville w Zachodniej Wirginii. Między 1923 a 1943 rokiem urodziła im się 10 dzieci.

  Wigilię Bożego Narodzenia 1945 roku rodzina Sodder spędzała bez swojego najstarszego syna, który był w wojsku. Wieczorem piątka młodszych dzieci bawiła się swoimi gwiazdkowymi prezentami, więc rodzice pozwolili im położyć się spać trochę później. Reszta domowników udała się do swoich sypialni.

  Około 24.30 Jennie obudził telefon. Dzwonił nieznajomy mężczyzna, który zaśmiał się w dziwny sposób, w tle słychać było odgłosy przestawianych szklanek. Kobieta uznała, że to pomyłka. Przy okazji zauważyła, że na dole wciąż paliło się światło, a drzwi wejściowe były otwarte. Zamknęła drzwi, zgasiła światło i położyła się spać. Nieco później obudził ją huk i odgłosy turlania na dachu, które zignorowała. Po raz trzeci obudziły ją około 1.00 kłęby dymu i płomienie. Zobaczyła Georga wynoszącego ich najmłodszą 2-letnią córkę i trójkę najstarszych dzieci uciekających przed dom.

  W budynku został 14-letni Maurice, 12-letnia Martha, 9-letni Louis, 8-letnia Jennie i 5-letnia Betty. Zapaliły się schody na piętro z ich sypialniami, więc George pobiegł po drabinę, aby dostać się do dzieci przez okno. Drabiny nigdzie jednak nie było, jakby zniknęła. Zrozpaczony mężczyzna postanowił przestawić jedną ze swoich dwóch ciężarówek z węglem bliżej ściany, aby po niej wdrapać się na piętro. Mimo, że wcześniej oba samochody działały bez zarzutu, teraz żaden z nich nie odpalił. Woda w beczkach z deszczówką zamarzła, a straż pożarna nie odbierała telefonu. George i Jennie mogli tylko patrzeć jak ich dom z piątką dzieci w środku płonie. Pożar trwał około 45 minut.

  Jeden z sąsiadów pojechał poszukać szefa straży pożarnej. Mimo, że remiza znajdowała się zaledwie dwie mile dalej, pomoc dotarła dopiero o 8.00 rano. Strażacy nie znaleźli żadnych szczątków piątki dzieci, nawet ich kości, jednak uznali je za zmarłe. Inspektor policji za przyczynę pożaru uznał wadliwe okablowanie, co było o tyle dziwne, że ozdoby świąteczne na zewnątrz budynku świeciły się jeszcze podczas pożaru.

  W miesiącach poprzedzających pożar dwie osoby groziły Georgowi, że jego dom spłonie. Pierwszą był mężczyzna, który chciał zatrudnić się w jego firmie. Po odmowie zdenerwowany nieznajomy wskazał skrzynki elektryczne znajdujące się na tyłach budynku i powiedział, że przez nie jego dom spłonie. Kilka tygodni później sprzedawca ubezpieczeń, któremu George odmówił zagroził, że „śmierć jego dzieci będzie karą za krytykowanie Mussoliniego”. Sodder był zadeklarowanym antyfaszystą. Co więcej, kilka dni przed pożarem jeden ze starszych synów widział dziwnego człowieka czającego się przy drodze i obserwującego młodsze dzieci wracające ze szkoły.

  Brak szczątków ciał sprawił, że rodzice nie uwierzyli, że ich dzieci zginęły w pożarze. W pogorzelisku można było dostrzec szkielety urządzeń kuchennych, a kości miałyby się całkowicie spalić? Pracownik krematorium powiedział Jennie, że kości zostają nawet po dwugodzinnym paleniu ciała w temperaturze 1100°C, a pożar domu trwał o wiele krócej. Co więcej, pewna kobieta zobaczyła piątkę dzieci Sodderów w odjeżdżającym samochodzie, podczas gdy ogień trawił jeszcze ich majątek. Inna widziała je rano wraz z włoskojęzycznymi dorosłymi w restauracji oddalonej o około 80 km. Jeszcze inna widziała je w swoim hotelu z Karolinie Południowej. Dzieci przyjechały z dorosłymi mówiącymi po włosku późno w nocy i wyjechały z samego rana. A to tylko początek mnóstwa informacji z całych Stanów, które miały napływać przez kolejne lata. Policja uznała jednak, że to niewystarczające dowody, aby otworzyć śledztwo. Małżeństwo Sodderów samo musiało sprawdzać każdą z tych informacji i osobiście jeździło w każde miejsce, gdzie miały być widziane ich dzieci.

  Dwa lata później, w 1947 roku, George i Jennie skontaktowali się z FBI z prośbą o pomoc, jednak ci również odmówili. Małżeństwo postanowiło wynająć prywatnego detektywa, który ustalił, że sprzedawca ubezpieczeń, który groził Sodderowi, był powiązany z biurem koronera, które ustaliło, że pożar był przypadkowy. Mężczyzna dotarł również do strażaka, który przyznał się, że w pogorzelisku odnalazł serce, które spakował do pudełka i zakopał. Detektyw odnalazł pakunek, jednak serce okazało się zwierzęcą wątrobą w stanie surowym, bez żadnych śladów ognia. Zupełnie jakby ktoś podrzucił ją po pożarze, aby zasugerować, że to część ciała któregoś dziecka, ale później się uznał, że to tylko skomplikuje sprawę i kazał strażakowi ukryć znalezisko.

  W 1949 roku w miejscu, w którym stał dom, odnaleziono niewielki kawałek ludzkiego kręgosłupa, na którym nie było jednak śladów obrażeń od ognia i należał do kogoś w wieku od 16 do 22 lat, co nie pasowało do żadnego z zaginionych dzieci. W 1952 roku przy drodze nr 16 w pobliżu Fayetteville postawiono billboard z informacją o zaginionych dzieciach i oferujący nagrodę za pomoc. Tablica stała tam przez następnych 40 lat.

  W 1967 roku, ponad 20 lat po pożarze, Jennie otrzymała pocztą zdjęcie młodego mężczyzny podającego się za Louisa. Podobieństwo między nim, a zaginionym chłopcem było spore, jednak nigdy nie udało się odnaleźć mężczyzny z fotografii. Małżeństwo powiesiło jednak zdjęcie w swoim salonie, wierząc że to ich syn. Rok później zmarł George. Jennie do końca życia nosiła czerń i wierzyła, że piątka jej dzieci nie zginęła w pożarze. Zmarła w 1989 roku.

  Źródła: didyouknowfacts.com, allthatinteresting.com, smithsonianmag.com, mentalfloss.com, news.com.au

  #historieriley
  pokaż całość

  odpowiedzi (52)

 • avatar

  Z wczorajszego wpisu wyciągnąłem 1853 unikalne avatary i wrzuciłem je do mojego losowego generatora i wyszło coś takiego ( ͡º ͜ʖ͡º)
  Dzisiaj więcej avatarów i tak jakby wyraźniej ciekawe co będzie jutro ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Standardowo osoby plusujące znajdą się w jutrzejszym obrazku i zostaną do niego zawołane (A jutro może uda mi się coś specjalnego przygotować ( ͡° ͜ʖ ͡°))

  #heheszki #humorobrazkowy #tworczoscwlasna #glupiewykopowezabawy
  pokaż całość

  odpowiedzi (165)