•  

  Ja się zastanawiam nad bezsensem sprzątania starym odkurzaczem bez filtra HEPA co niektórzy ludzie robią. Przecież najgorszy syf jest wtedy podnoszony z ziemi i wydmuchiwany jest do góry i wszyscy go wdychają, osiada na szafach itd. Co to za odkurzanie jak wtedy taki brud z podłogi de facto jest bliżej człowieka zarówno podczas odkurzania jak i potem gdy osiądzie wyżej.
  Ja mam odkurzacz szwedzkiej marki Electrolux (taki jak na zdjęciu) już od jakiś 8 lat i ma filtr HEPA 12- wygląda jak filtr powietrza do samochodu (teraz nazywają ten filtr Hygiene Plus), wtedy to nie była norma, ale specjalnie taki kupiłem bo właśnie zastanawiałem się nad sensem odkurzania.
  Podobnie jeśli chodzi o worki do wytrzepywania- przecież wtedy wdycha się ten kurz w dużym stopniu, tylko jednorazowe mają sens.
  W ogóle to odkurzacz jest super- Electrolux ZE 355 ErgoSpace (nieprodukowany już dawno). Działa bez zarzutu, sensowne rozwiązania, bardzo duża moc, zasięg 13 m na jednym podłączeniu, oprócz filtra HEPA jeszcze parę innych. Używam tylko worków oryginalnych Made in Sweden. Jeden na długo starcza.

  #odkurzacz #agd #zdrowie #dom #mieszkanie #ciekawostki

  •  

   Electrolux ZE 355 ErgoSpace

   @nowynawykopie1: Electrolux ECS54B pozdrawiam

  •  

   @nowynawykopie1: Ehh mirku rozumiem Twój ból, teraz sami amatorzy się pchają do odkurzania. Jak można brać się w ogóle za odkurzanie bez elementarnej wiedzy na temat powierzchni przez nas odkurzanej, czy też budowy odkurzacza? Nie mówiąc już o uprzednim zbadaniu próbki kurzu pod kątem analizy struktury materii cząstek, stopnia ziarnistości kurzu, jego higroskopijności oraz hydrofobowości. Tylko kompletny ignorant weźmie do ręki rurę od odkurzacza nie sprawdzając uprzednio kąta nachylenia podłogi względem dyszy odkurzacza, co jak każdy normalny człowiek mający jakąś merytoryczną bazę na ten temat wie, że ma istotny wpływ na poziom zanieczyszczenia powietrza w trakcie mechanicznego zabierania kurzu. Strasznie mnie wkurwia jak widzę jak jakiś jebany kurzowy impotent odkurza np. dywan z włosem, zamiast pod włos, albo zwija kabel nogą. Ale nic mnie tak nie wkurwia jak Ci pseudo inteligentni sprzątacze, którzy nawet nie potrafią wykonać poprawnego ruchu odkurzaczem i co rusz to obijają jednostką centralną kolejne rogi ścian, a ruchy ich rurą przypominają taniec antylopy w ruji z zespołem Downa.