•  

  Sporo jeżdżę komunikacją, pociągami i wytłumaczcie mi jedno: po co są w systemach zapowiadania przystanków w autobusach/tramwajach czy pociągach informacje o imieninach czy ilościach dni do końca roku?

  Przecież to często zajmuje więcej niż czasu wyświetlania niż info o tym jaki następny przystanek lub co to za linia.

  #sylwkesiepyta #komunikacjamiejska

  •  

   @sylwke3100: Ktoś, kto wprowadzał to do informacji pasażerskiej jako pierwszy, stwierdził, że to fajny bajer. Reszta podchwyciła i tak zostało.

  •  

   @smutny_ja: Tylko że to się pojawia nawet dziś w wielu nowoczesnych pojazdach a praktycznie to wcale nie jest.

  •  

   @sylwke3100: O tym mówię, kilkanaście lat temu ktoś wpadł na taki pomysł, a reszta podchwyciła niekoniecznie patrząc na stronę praktyczną. W mniejszych miejscowościach może i nie jest to problemem, ale w GOP-ie czy innych metropoliach albo dużych ośrodkach miejskich przeszkadza przyjezdnym. Taki bardziej współczesny przykład to wyświetlacze w SU IV w PKM-ie Gliwice. Zaprogramowali wyświetlacze w taki sposób, że pokazują cały przebieg trasy w drugim wierszu przedniego wyświetlacza. Problem jest taki, że zanim wszystkie przystanki się na nim wyświetlą, to autobus już jest kilkaset metrów dalej, więc i tak nikomu się to nie przydaje. A sporym minusem są mniejsze litery i mniejsza przestrzeń do zapełnienia docelowego kierunku. Wprowadzają innowacje i świeżość, ale często się to źle kończy.

   +: W33D420
  •  

   @sylwke3100: niepotrzebne i wkurwia jak chcesz zobaczyć jakim busem jedziesz (bo np wsiadasz w jeden z wielu na tej trasie) albo godzine czy trasę, szczególnie ze w wielu nie ma nic poza tymi wyświetlaczami (np w Gdańsku nie da sie czasami inaczej dowiedzieć czym i dokad jedziesz XD)

  •  

   @sylwke3100: w Tychach są też chyba w niektórych pojazdach reklamy jakichś informacji o odjazdach SMS, w KZK GOP są i inne, dziwniejsze rzeczy - ostatnio jadąc 41 wyświetlał się jakiś komunikat "czuj się jak u siebie i dbaj jak o swoje" czy coś takiego. A wszystkich tych ozdobników jak jakieś imieniny Żytomira i Baltazara nie rozumiem.

   @smutny_ja: te wyświetlacze są tragiczne, nie rozumiem na co komu ta przewijająca się trasa, tak samo jak nie rozumiem w autobusach, gdy wyświetla się ona z boku (tak chyba jest w tramwajach, i tak się nie da tego przeczytać). Do tego ten biały numer linii - nie wiem, jak dla mnie jest on jakiś mniej wyraźny niż normalny numer, ale nie ma takiej tragedii jak w III generacji z białymi numerkami, gdzie ten numer się jakoś dziwnie od szyby odbija i wychodzi z niego jedna wielka plama

  •  

   @sylwke3100: tak samo nie rozumiem po naciśnięciu wyświetla się STOP i zaraz PRZYSTANEK NA ŻĄDANIE, samo STOP by się mogło wyświetlać czy coś i jedna pierdoła do wyświetlania mniej

  •  

   po co są w systemach zapowiadania przystanków w autobusach/tramwajach czy pociągach informacje o imieninach czy ilościach dni do końca roku?

   @sylwke3100: po nic, w Polsce po prostu nie bada się użyteczności rozwiązań w przestrzeni publicznej (i dotyczy to zarówno rzeczy drobnych jak i regulacji prawnych wszystkich szczebli)