•  

  A wy jakie macie widoczki ze strzelnicy? ᶘᵒᴥᵒᶅ
  #bron #strzelectwo

  źródło: IMG_1459.jpg

  •  

   @Aalchemik: wolę mieć 300m osi niż krzaki i góry ^^

   +: Waspin
  •  

   @gregor40: Dla ładnych i długich osi to ja jeżdżę na normalną komercyjną strzelnicę, tu przyjeżdżam się pobawić.

   pokaż spoiler Zresztą na zdjęciu nie widać samej osi tylko widoczki na lewo od osi.

  •  

   @Aalchemik: nie mamy żadnych widoczków. Do soboty zakaz przenoszenia broni. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   @Puszczyk1990: ~40 km na wschód od wybrzeża Pacyfiku

  •  

   @L3stko: Smuteg motzno ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   @Aalchemik: co kto lubi. Mnie na widoczkach nie zależy, gdy trenuję.

  •  

   @gregor40: No i spoko, każdy lubi co innego. Ja sportowcem nie jestem więc nie "trenuję"

  •  

   @Aalchemik: ja nie jestem myśliwym więc nie chodzę w plener z karabinem ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   @gregor40: Ja też nie jestem myśliwym. Strzelam w lesie bo lubię

  •  

   @Aalchemik: Nie jest to trochę bez sensu? Gorsza infrastruktura i ciężej ogarnąć warunki bezpieczeństwa? To znaczy ja rozumiem, że miło się pochwalić, że w jułeseju wolno, a u nas nie. Ale nawet jakby było wolno to bym nie strzelał....

  •  

   @gregor40: wystarczy zgłosić wcześniej do zarządcy terenu ( wiadomo, że nie do prywatnego ) i zachować ostrożność przy strzelaniu. Władze Ameryki traktują swoich obywateli jak dorosłych odpowiedzialnych ludzi. Gdzie tu jakiś większy problem?

  •  

   @gregor40: Gorsza infrastruktura to fakt, nie ma krzesełek, stołu ani grochówki w restauracji zaraz obok ale tam chodzę w celach rekreacyjnych, jedni biegacze wolą biegać na bieżni i patrzeć się w sufit ale za to mają toaletę, ręczniki i automat z kawą zaraz obok a inni wolą biegać na przełaj po polach ale za to być na łonie natury i mieć piękne widoczki. Kto co lubi.

   Co do warunków bezpieczeństwa to bez przesady, przecież do o koła nikogo nie ma, mieszkam w stanie który ma powierzchnię podobną do Polski a ledwo 4 miliony mieszkańców. Strzelałeś kiedyś praktycznie wisząc na drzewie kilka metrów nad ziemią? Bo ja właśnie wczoraj strzelałem, żadna komercyjna strzelnica mi na to nie pozwoli bo to by stwarzało zagrożenie dla innych strzelców. W lesie w górach jeżeli jestem wystarczająco daleko od drogi mogę robić piruety z pistoletem w ręku i lufą kręcić na około siebie bo stwarzam zagrożenie tylko dla siebie. Ta wolność nadaje sens strzelaniu w lesie.

   pokaż spoiler A dodatkowym atutem jest to że las jest darmowy ( ͡€ ͜ʖ ͡€)

  •  

   @Aalchemik: Zazdroszczę.
   @gregor40: dla myśliwych wszystko jest strzelnicą. Przeciętny strzelec sportowy jest jakiś głupszy od myśliwego że miałby nie ogarnąć bezpieczeństwa?

  •  

   @gregor40: Zresztą są "strzelnice" w lesie gdzie teren należy do leśnictwa ale lokalna społeczność strzelecka na spółkę z leśnictwem się złożyła i zrobili osie strzeleckie. Teren nadal jest publiczny, darmowy i nie kontrolowany przez nikogo, nadal można robić tam znacznie więcej niż na komercyjnym obiekcie bo nie stoi nad tobą brygada bezpieczeństwa byłych SBków z PZSS

   Zdięcie przedstawia oś pistoletową 25 yards, świeżo wyremontowaną za dotacje od NRA, my nie musimy mieć państwowych programów typu "strzelnica w każdym powiecie" jako dar od partii, my sobie sami oddolnie organizujemy.

  •  

   @Aalchemik: Nie strzelałem wisząc głową w dół na drzewie, nie miałem nigdy takiej fantazji. Co do warunków bezpieczeństwa - cóż, ja bym miał opór wewnętrzny przy strzelaniu, gdzie byłbym pewny, że w zasięgu mojej broni nie ma człowieka. Na strzelnicy mam tą pewność. Oczywiście, to fajnie że USA daje obywatelom taką opcję. Ale gdyby w PL była taka opcja - nie miałbym takiej potrzeby, żeby iść strzelać w plener. Darmowość mnie słabo przekonuje. Całoroczny, nieograniczony wstęp na strzelnicę gdzie mam wszystko z osią do 100m włącznie mam za 300zł na rok. To ile - 6 paczek 9mm?

   @Barca: Tak jak napisałem, ja bym miał opór nie mając pewności, że na 2 końcu nie ma człowieka. Z myśliwymi to słaby argument, bo mój żółw jest bardziej ogarnięty od przeciętnego myśliwego w naszym pięknym kraju.

  •  

   I nikt cie nie zmusza do strzelania w lesie. Ja nie mam żadnych oporów ale rozumiem że inni mogą mieć. Żyjemy w diametralnie innych systemach, ja np. trzymam "pompkę" luzem w bagażniku w aucie, w Polsce poszedłbym pewnie za to do więzienia bo "co jakby ktoś mi to ukradł?" ale tutaj jest inne podejście.

   Zresztą to nie jest tak że ja leżę w tym lesie i strzelam jak popadnie gdzieś tam w dolinę, zawsze się staram żeby bezpośrednio za celem było coś co zatrzyma kulę, zbocze, wał, kupa kamieni czy drewna itd.

   pokaż spoiler Argument o darmowości to był żart, dla tego dałem go w spoil.

  •  

   @gregor40: @Aalchemik: a ja bym tak chciał i otwarcie przyznaję, że zazdraszczam. Bardzo chciałbym mieć możliwość strzelania choćby na prywatnej posesji. Nie wiem co komu przeszkadzałoby zezwolenie na strzelanie do rzutek ze śrutu. Posiadacz pozwolenia raczej wie co robi. W ogóle, jestem zdania, że skoro tak się nas sprawdza, przesiewa i edukuje, to powinno nam być nieco więcej wolno niż teraz.

  •  

   @JudzinStouner: Popieram, na małej działce nawet z 0.22 z tłumikiem mógłbyś popykać do kulochwytu, odgłos porównywalny z wiatrówką. Ale o czym my mówimy jak wczoraj w TVP można było usłyszeć przy okazji zamachu w Strasburgu, że domniemany sprawca robił sobie wcześniej zdjęcia z bronią i czy nie można było wtedy reagować.

   @Aalchemik: też mogę wrzucić 12GA do bagażnika albo zamontować sobie na plecach przednich oparć mocowanie pod strzelbę, nie ma też problemu z zawieszeniem ARa pod dachem - ale tylko tak długo jak długo jesteś w samochodzie, zostawić nie możesz. Jak mi ktoś zaraz zechce wyjechać, że nie odróżniam noszenia od przenoszenia to proponuję się zastanowić co robisz jak wkładasz broń do futerału, czyścić ją albo dajesz komuś pooglądać...

  •  

   @Barca: No ale ja na stałe trzymam strzelbę w bagażniku, prawie nigdy jej nie wyciągam. Wracam do domu i idę spać? Strzelba zostaje na noc w bagażniku.

   Raz na jakiś czas ją wyciągam i czyszczę/ smaruję no i oczywiście strzelam jak mam okazję ale strzelba "mieszka" w bagażniku.

   +: solari
  •  

   @Barca: @JudzinStouner: Co do strzelania na własnej posesji to w całości was popieram, jeżeli ktoś ma możliwość i odpowiednio dużą działkę i zdrowy rozsądek to jak najbardziej powinien mieć możliwość strzelania do rzutek czy .22lr do tarczy.

   Ja nie mam takiej możliwości bo mieszkam w środku (małego) miasta, mam bardzo mały ogródek i wszędzie do o koła są zabudowania a w dodatku dosłownie widzę przez okno mojej sypialni budynek-zbrojownię gwardii narodowej i podejrzewam że jakbym zaczął strzelać to bardzo szybko by do mnie przyjechali smutni panowie z plutonu ochrony ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: IMG_1429.jpg

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Advertisement