•  

  W związku z tym że postanowiłem całość zdjęć rodzinnych jakie mam przenieść do chmury by nie zginęły, pomyślałem by się z wami podzielić można powiedzieć moją historią i też by sam dla siebie powspominać, głównie postaram się poruszyć wątek emigracji z punktu widzenia dziecka. Czyli sam wyjazd, adaptacja, wdrażanie się, życie tam i powrót do ojczyzny.

  Wpisy będę zamieszczać pod tagiem -> #mojahiszpania

  Więc na wstępie kim jestem. Niedługo będę mieć 21 lat. Od 7 lat w Polsce. Mając 6 lat (2004 rok) wyemigrowałem do Hiszpanii do miejscowości El Campello. Jest to małe miasteczko położone na południowy wschód, obok Alicante. Założone zostało jako mała osada rybacka, obecnie pełni funkcję turystyczną. Po prawie 7 latach mieszkania wróciłem do Polski wraz z rodzicami gdzie obecnie dalej mieszkam. Lecz mimo bycia polakiem i urodzenia się w Polsce to jestem w środku hiszpanem i z tym krajem się mocno utożsamiam. Łącznie przeprowadziłem się w życiu 12 razy.

  W następnym wpisie omówię jak wyglądała cała emigracja, powody i początki na miejscu. W wpisach będą ogólne informacje o emigracji i odczuciach a czasami też i prywatne wątki i historie.

  Na zdjęciu widok portu w mojej miejscowości. Niestety starsze zdjęcia są wywołane, muszę zrobić skany.

  #emigracja #ciekawostki #przemyslenia #hiszpania #dziecinstwo

  źródło: P3210044.JPG