pogop
Najmniej bezpieczne drogi w USA znajdują się w stanie Mississippi - ginie tam około 231 osób na milion mieszkańców, to około 3 razy gorzej niż w Polsce. Co ciekawe, jest to (pierwszy z sensownych wyłączając DC) stan, który może się cieszyć największą populacją Afroamerykanów - 37%. Cóż za koincydencja.

Źródła:
http://www.iihs.org/iihs/topics/t/general-statistics/fatalityfacts/state-by-state-overview
http://pl.wikipedia.org/wiki/Demografia_Stan%C3%B3w_Zjednoczonych

#motoryzacja #wypadki #brd #prawojazdy #kierowcy #usa #ciekawostki
+3
ElCidX
Mamo, wyszłam ze znajomymi. Poszliśmy na zabawę i cały czas myślałam o tym, co mi mówiłaś zanim wyszłam: "Nie pij jak będziesz prowadzić". Dlatego piłam tylko coca-colę. Byłam dumna z siebie, dlatego że posłuchałam Twojej rady i byłam jedyna spośród moich znajomych trzeźwa. Tak zdecydowałam i Twoje słowa były dla mnie święte. Kiedy zabawa się skończyła ludzie zaczęli wsiadać do swoich samochodów (nietrzeźwi). Ja wsiadłam do swojego i byłam pewna, że jestem w stanie prowadzić, bo nie piłam alkoholu. W tym momencie nawet nie zdawałam sobie sprawy, co mnie czeka...

Coś naprawdę strasznego...

... teraz jestem tutaj, leżąc na ziemi i słysząc głosy i krzyki policjantów. Chłopak, który kierował samochodem był kompletnie pijany... Mamo, dźwięki są tak daleko! Moja krew jest wszędzie, staram się być twarda i trzymać się, żeby nie płakać. Słyszę głos lekarza: "Ta dziewczyna nie przeżyje".

Jestem pewna mamo, że ten chłopak, który doprowadził do wypadku nie chciał źle... Ale dlaczego on pił, a to ja mam umrzeć? Dlaczego to życie jest takie niesprawiedliwe Mamo? Dlaczego ludzie to robią wiedząc, że mogą zniszczyć czyjeś życie... Mój ból jest straszny w tej chwili, tak jakby ktoś wbił we mnie setki ostrzy... Mamo, powiedz mojej małej siostrzyczce, żeby się nie bała, Tacie - żeby był twardy i proszę Cię mamo, odwiedź tego chłopaka i powiedz mu to samo, co mówiłaś mi...

Może jakby jego rodzice mówili mu to, co Ty mamo, dzisiaj bym żyła... Mój oddech słabnie z każdą chwilą... Mamo, boję się...

Są to moje ostatnie chwile i czuję się naprawdę sama... Bardzo bym chciała, żebyś była teraz przy mnie w tej chwili... W chwili, w której umieram tu na ziemi...

Chciałabym Ci tyle powiedzieć Mamo... Bardzo Cię kocham Mamo... Przyrzekam być Twoim aniołem stróżem... takim, jakim Ty byłaś dla mnie...

Do widzenia Mamo...

#historia #wypadki #creppy #feels
+92
yolantarutowicz
Wystartowała trzecia w 2018 roku misja zaopatrzeniowa SpaceX na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). O ile udało się wynieść na orbitę dostawczego Dragona, to nie udało się odzyskać pierwszego stopnia rakiety. Zamiast na platformie do lądowania wylądował on w wodzie.

Link do znaleziska: SpaceX CRS-16 z lądowaniem pierwszego stopnia w oceanie

Interesujące? Dziękuję Ci za wykop! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#kosmicznapropaganda #ciekawostki #kosmos #floryda #usa #technologia #spacex #elonmusk #usa #floryda #gruparatowaniapoziomu #startyrakiet #liganauki #awarie #wypadki
+5
barteck
Mirki i Mirabelki!
Jako, że zauważyłem, że część z was o tym nie wie, skleiłem obrazek o tym, jak wygląda przejście linii przerywanej w ciągłą na #drogi #polskiedrogi.
Zanim zaczniecie wyprzedzanie, zwróćcie uwagę na to, jakie macie linie w danym momencie. Dlaczego?
Bo przed linią ciągłą macie zagęszczenie linii przerywanej - Znak poziomy P-1 przechodzi w P-6 i dopiero wtedy w P-4.
Daje wam to wyraźną informację, że zbliżacie się do podwójną, zanim ją tak naprawdę widać.
Dlatego NIE MA tłumaczenia
"panie mylicjancie, ja nie wiedziołem, że podwójna, wyrosła tak nagle..." ( ͡° ͜ʖ ͡°)

wikipedia

pokaż spoiler #samochody #bmw #motocykle #ets2 #wypadki #prawojazdy
+23
skywalkergw
Gość się wbił w kotwice XDDDDDDD #wypadki #samochody #gorzow #gorzowwielkopolski #heheszki +10
pogop
Znane osoby, które zginęły w wypadku samochodowym bez zapiętych pasów:
1. Księżna Diana 1997 r. (pic rel) Jak tak patrzę na zdjęcia wraku, to mam wrażenie, że gdyby wszyscy mieli zapięte pasy, to pasażerowie z tyłu wyszliby z tego.

i w sumie do głowy przychodzi mi jeszcze tylko Cliff Burton z Metalliki, ale to w sumie był autobus i obowiązku nie było.

#samochody #motoryzacja #wypadki #brd #prawojazdy #ciekawostki
+1
tsuyoki
#motoryzacja #prawo #wypadki
Witam, lipa bo w #czestochowa na parkingu #m1 mialem stłuczkę i to moja pierwsza taka sytuacja. Pod wpływem emocji spisałem oswiadczenie z typem jakims ale gdy sie uspokoiłem zacząłem sprawdzać jak tam wyglada to wszystko i co mikri myslicie? ja wymusiłem i spowodowałem stłuczkę czy ten typ? Ja zolty prowoalem wyjecgac w prawo a on czarny.
+3
jmuhha
Mirki,

wyprowdźcie mnie z błędu lub uświadomcie.

Jadę dzisiaj tak jak czerwona strzałka (jadąc jakby na rondzie na wprost, chcąc zjechać w 2 zjazd, prawym pasem). Popitala #janusz w skodzie po lewym pasie obok, i chce jechać jak zielona strzałka (przecina mój tor jazdy, skręca w mój 1 zjazd). Nieco przyhamowałem, bo widziałem, że ma dużą prędkość, choć był na wysokości mojego "słupka".

Nagle ziomek z łapami do góry, zaczyna trąbić, otwiera szybe i drze morde co ja odpier#$!@.

(nie zatrzymałem się do zera, po prostu przyhamowałem) jednak czy ja ziomkowi zajechałem drogę? :o

#rondo #samochody #auta #auto #drogi #polskiedrogi #pytanie #pytaniedoeksperta #policja #wypadki #samochod
+1
pawel-wroclawski
Hejka.

Miałbym prośbę o pomoc w identyfikacji typu samochodu, który w tym tygodniu potrącił mojego psa na wiosce pomiędzy #warszawa a #piaseczno.

W tym celu zrobiłem wykopalisko: http://bahiskritik5.com/link/4439743/identyfikacja-samochodu-sprawcy-wypadku/
Jest tam zdjęcie samochodu, które uzyskałem od właściciela osiedla. Prośba o pomoc w identyfikacji typu samochodu.

#csiwykop #polska #smiesznypiesek #samochody #wypadki #zdjecia #motoryzacja #polskiedrogi
+6
Mit_o_chondriach
Mirki związane ubezpieczeniami, miałem dziś stłuczkę na parkingu pod centrum handlowym. W pierwszym odruchu poczułem się winny, że to ja byłem sprawcą. Spisaliśmy oświadczenie (mam oczywiście jego kopię) ale kiedy przeanalizowałem sytuację w domu, doszedłem do wniosku że to nie była moja wina. I teraz pytanie- czy mogę jeszcze coś z tym zrobić? Odwołać się, nie potwierdzić szkody u mojego ubezpieczyciela? Zależy mi na tym, bo był to samochód ojca, uszkodzenia na samochodzie ojca są znikome, ale nie chcę żeby stracił przez to zniżki.

Opis: parking pod CH, brak znaków, wyjeżdżam z alejki, nie spojrzałem drugi raz w lewo i zderzyliśmy się. W takim miejscu obowiązuje zasada prawej ręki (zdałem sobie sprawę o tym dopiero na spokojnie w domu)

#ubezpieczenia #wypadki #motoryzacja #oc #samochody @SuperUbezpieczenia_Pl #polskiedrogi
+1
Czerczil
Apel do wszystkich Mirków i Mirabelek:
Jak jesteście na autostradzie, esce, albo innych drogach, to zróbcie "korytarz życia" i nie wpieprzajcie się w niego. Nawet jeśli przejechały np. 2 wozy strażackie, czy karetka, to nie znaczy, że można sobie w niego wjechać. Bardzo możliwe, że zaraz będą jechać kolejne zastępy, policja, czy służby autostradowe. I również proszę Was, abyście nie podjeżdżali na siłę zbyt blisko miejsca zdarzenia, bo stwarzacie tym zagrożenie dla nas - ratowników, strażaków, czy policjantów.
I ostatnia prośba, nie stawiajcie swoich samochodów, motorów itd. na drogach pożarowych, bo jeśli się coś będzie działo, to my strażacy, policjanci, czy ratownicy, nie będziemy mogli dojechać do miejsca zdarzenia i szybko udzielić niezbędnej pomocy.
Dziękuję.
#wypadki #strazpozarna #policja #ratownikmedyczny #ratownictwo #pozar #osp #psp #prm
+191
MRinfo
Długo wybierałem drogę którą chcę podążać w życiu. Niestety ostatecznie zapomniałem w nią skręcić i wpadłem do wykopu. :/
#wypadki #nomialobycdobrze
+19
pogop
W 1990 r. 4,6% zdarzeń drogowych (liczonych łącznie, wypadki+kolizje) kończyło się śmiercią osoby w nich uczestniczącej. W 2011 był to już tylko 1%, przy czym zdarzeń było około 3 razy więcej.

#oswiadczenie #wypadki #brd #prawojazdy #motoryzacja #ciekawostki
+4
maxwol
Z racji, że spędziłem jakiś czas w UK to śledziłem i do dzisiaj slędze informacje, które się tam dzieją.
Ostatnio znany prezenter z "British Got Talent" - spowodował wypadek po pijaku. I wszystkie media Brytyjskie się o tym rozpisują. Tutaj fragment:

"McPartlin was driving his Mini in Mortlake on Sunday afternoon when he was involved in a collision involving two other cars. The 42-year-old was arrested after failing a roadside breathalyser test.

A child passenger in one of the cars was taken to hospital for a check-up as a precaution, the Metropolitan Police said. A number of people were treated for minor injuries."

Ale ja nie o nim, ale zdziwiony jestem jak mnóstwo dostaje słów poparcia. Najbardziej plusowane komentarze na fb to, że nie powinno się go osądzać, albo powinno się go wesprzeć. Są też takie tłumaczące, że to choroba.
Jednak w Polsce mi się podoba, że od razu taka osoba jest napiętnowana i nie jest tłumaczona. Zwłaszcza, że spowodował urazy u innych osób i następnym razem może kogoś zabić.

A Wy jak uważacie? Wsparcie dla takich osób czy jednak lepiej piętnować tak jak się to robi ze znanymi celebrytami w Polsce jeżdżących po pijaku. Bo dla mnie jest niezrozumiałe, że tyle osób go popiera i jest takie podejście do tego tematu w UK.

#uk #polska #alkohol #przemyslenia #dyskusja #wypadki #tv
+3
dynamitri
#breakingnews pomost na #floryda się zawalił, są ofiary #usa #wydarzenia #wypadki #news +2
Takumi_Fujiwara
Dzisiaj mija dokładnie 10 lat od wypadku w Warszawie, w którym zginął Jarosław Zabiega, a Maciej Zientarski został poważnie ranny. Pamiętacie? #wiedzabezuzyteczna #wypadek #wypadki #zientarski #historianajnowsza +3
RRybak
"Volkswagen passat zderzył się z ciągnikiem rolniczym marki zetor, gdy ten skręcał do lasu. Siła uderzenia była tak duża, że maszyna z przyczepą do załadunku drzewa przewróciła się na bok - relacjonują strażacy."
ᕦ(òóˇ)ᕤ

#passat #passerati #volkswagen #polskiedrogi #niezniszczalni #niemamocnychnapassata #wypadek #wypadki
+6
xandra
Po śmiertelnym wypadku na Nowowiejskiego i ostatnim karambolu na Focha/Śląskiej Zarząd Dróg podjął decyzję o zamontowaniu w centrum Częstochowy kolejnych sygnalizacji świetlnych na tych ulicach. W końcu... (・へ・)

#czestochowa #motoryzacja #wypadki
+5
Czeggu
Jak wyjeżdżam na miasto i widzę jak co niektórzy jeżdżą w tych "trudnych warunkach" (hahaha....) to coś takiego przychodzi mi na myśl ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#polskiedrogi #zima #korki #polak #wypadki #humorobrazkowy #rakcontent #bekazpodludzi
+24
heterodewiant44
MIRECZKI UWAŻAJCIE Z PETARDAMI, WCZORAJ JEDEN Z NASZYCH CUMPLI STRACIŁ NOGE I RĘKE, NIGDY NIE WIADOMO KOMU SIE PRZYTRAFI NIESZCZESCIE :( :( :(
#sylwesterzwykopem #wypadki #fajerwerki #gownowpis
+8
Czeggu
Nie śpieszcie się dzisiaj Mireczki... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Szkoda spędzać święta w takiej atmosferze.

#polskiedrogi #wypadki #warszawa #pogoda
+6
odszkodowaniaeuco
Serdecznie witam szanownych mirków, od dawna jestem użytkownikiem Wykopu oraz mikrobloga, ale aby oddzielić ziarno od plew, postanowiłem założyć osobne konto, które będzie mi służyło do kontaktu z użytkownikami, którzy będą potrzebowali pomocy w temacie odszkodowań, dlatego też oficjalnie informuję, iż pracuję dla jednej z największych firm odszkodowawczych w Polsce, mianowicie kancelarii EuCO - Europejskie Centrum Odszkodowań, która oferuje darmową analizę następujących spraw : szkoda na pojeździe, wypadek w rolnictwie, wypadek przy pracy, błąd medyczny, wypadek śmiertelny, potknięcie/poślizgnięcie, obrażenia ciała. Jeśli Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich spotkała któraś z powyższych sytuacji i nie jesteś pewien, czy należy Ci się odszkodowanie bądź nie masz pewności, czy kwota nie została zaniżona, śmiało pisz, pomogę Ci jak najlepiej potrafię :)
#oswiadczenie #witamsie #odszkodowania #odszkodowanie #wypadki #wypadek #problem #policja #oc #ac #auto #ubezpieczenie #motoryzacja
+4
xandra
Mirasy mam dylemat. Widziałam jakiś czas temu dwa filmiki bardzo do siebie podobne w odstępie 2-3 miesięcy z kompilacji wypadków i teraz nie wiem, czy to efekt Mandeli czy aż tak podobne. W obu ujęcie z kasku motocyklisty stojącego przed skrzyżowaniem, rozgląda się w prawo, w lewo i akcja:
1. samochód jadący z prawej strony przecina pas zieleni i jedzie na czołowe z tymi z lewej, przewracają się dwa samochody, w zasadzie dachują, kilka rozbitych
2. samochód jadący z prawej strony przecina pas zieleni i jedzie na czołowe z tymi z lewej, przewraca się jeden samochód na bok, kilka rozbitych
W obu przypadkach motocyklista jedzie sobie dalej na wprost, jestem pewna, że to dwa różne zdarzenia.
Ktoś coś kojarzy?
#motoryzacja #wypadki #carcrash #efektmandeli #kiciochpyta
+2
grzemiak
Od czasu napisania poprzedniego posta minął miesiąc. Generalnie wszystko chyba idzie nie po mojej myśli, np. w trakcie samej operacji lekarzom spadła endoproteza i dobrze że mieli zastępczą, ale z polietylenową głową. Później, jak się okazało, oprócz zwichnięcia stawu, złamania z rozkawałkowaniem głowy kości promieniowej, doszło do ułamania fragmentu wyrostka dziobastego (co prawda mały fragment, ale jednak). Cały uraz kwalifikuje się jako "nieszczęśliwa triada", chociaż nie doszło do pobocznych uszkodzeń, w związku z czym nie miałem rekonstruowanych więzadeł w łokciu.

W tym czasie dość intensywnie ćwiczę samemu i chodzę na fizjoterapię. To, co udało mi się uzyskać przedstawia się następująco:
- wyprost 28° (norma ok. 0°)
- zgięcie 95° (norma ok. 145°)
- supinacja 25° (norma ok. 70°)
- pronacja 35° (norma ok. 70°)

Nie sądziłem, że będzie to tak ciężka droga, a dodatkowo po wizycie kontrolnej u lekarza w miniony czwartek jestem trochę zmartwiony, bo powiedział, że na RTG (załączone do wpisu) widoczne jest zwapnienie w miejscu w którym doszło do urazu. No i jak tego nie da rady rozćwiczyć to czeka mnie kolejna operacja polegająca na usunięciu przykurczu, którego przyczyną może być te zwapnienie/skostnienie. Na chwilę obecną nadal budzę się rano z zesztywniałym łokciem, dopiero jak poćwiczę to zaczyna "działać". Po ćwiczeniach, jak i w trakcie dnia odczuwam bóle w okolicach wyrostka łokciowego. Myślicie, że to minie? Był ktoś w podobnej sytuacji? Jest tu ktoś, kto jest w stanie na podstawie tego pięknego zdjęcia (przy okazji #pokazlokiec) napisać szczerze jak to wygląda? Będę wdzięczny za każde info.

#zdrowie #medycyna #czlowiek #wypadki #lokiec #feels #zalesie #operacja #kiciochpyta #pytanie #lekarze #tylkomirko #kontuzja #szpital #ortopedia #chirurgia
+5
ZajebbcieTrudnyNick
Katastrofa statku przy załadunku nawozu w USA

O 9.12, azotan amonu osiągnął temperaturę krytyczną 454 °C. Statek natychmiast eksplodował, powodując ogromne zniszczenia i zabijając setki ludzi. Siła eksplozji wywołała lokalne tsunami, którego fala zmyła brzegi, porywając stojących tam gapiów; znajdujące się na brzegu rafinerie ropy stanęły w płomieniach. Krążącym nad portem samolotom siła podmuchu pourywała skrzydła, w odległym o 16 km Galveston przewracała ludzi na ulicach. W Houston, odległym o 60 km, popękały szyby w oknach. Wstrząs dało się odczuć nawet w Luizjanie (400 km). Eksplozja wyrzuciła w powietrze blisko 6350 ton stalowych odłamków, niektóre z nich z naddźwiękową prędkością. Oficjalnie podano, że liczba ofiar wyniosła 581 osób, ale uważa się, że wiele ofiar śmiertelnych spłonęło i zostało spopielonych w wysokiej temperaturze lub zostało rozszarpanych na strzępki, szczególnie jeśli znajdowały się w bezpośrednim pobliżu „Grandcampa”.

2-tonową kotwicę „Grandcampa” siła eksplozji przerzuciła na odległość 2,7 km, gdzie w miejscu uderzenia o ziemię powstał 3-metrowy lej.

O kurwens

#wypadki #statki #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne
+23
walter-pinkman
Przejechałem po Polsce tysiąc kilometrów w ten weekend i mimo, że jeżdżę sporo to jestem przerażony. Siedem wypadków na mojej trasie w tym jeden na żywo, jak koleś chyba instruktor jazdy (jechał "L") przywalił w stojącą Alfę. Tędy też przejeżdżałem, to nie moje zdjęcie ale tak wyglądało pobojowisko. Tak się kończy jak ciężarówki się wyprzedzają.
Strasznie ludzie jeżdżą. Ja święty nie jestem ale szok co się dzieje na naszych drogach.
#motoryzacja #polskiedrogi #zalesie #wypadki
+10
tomosano
Kilka faktów dotyczących śmiertelnych wypadków drogowych na świecie:

Statystycznie #rower jest najbezpieczniejszym środkiem transportu.

#wypadki #infografika #swiat #ciekawostki
+5
tomosano
Skan czaszki pasażera po wypadku drogowym, który nie miał zapiętych pasów

#medycyna #wypadki #ciekawostki
+124
anon-anon
Niedawno był sh*tstorm w sprawie niezaliczenia na 5 przez Teslę zderzenia z małym offsetem nieodkształcalnej przeszkody. Teraz w praktyce wygląda spotkanie samochodu ze strefą zgniotu bez silnika z samochodem spalinowym z poprzednich generacji, wypadek w USA. Ford który zjechał z pasa i uderzył w Teslę Model X.
http://www.azfamily.com/story/35937697/wrong-way-driver-dead-after-collision-on-southbound-loop-101
http://www.abc15.com/news/region-northeast-valley/scottsdale/wrong-way-driver-dead-in-l-101-crash-in-scottsdale
#tesla #motoryzacja #ford #wypadek #wypadki
+12
definitelynotme
Mireczki, brałem udział w wypadku. Mój niebieski. Pierwszy taki przypadek. Jakie są podstawowe działania po czymś takim. Wina tego z tyłu. Dzięki za pomoc. Boli mnie trochę głową i kręgosłup ale chyba będzie ok. Reszta w komentarzach
#wypadki #polskiedrogi #ubezpieczenie
+6
l-da
rosyjskie zapadliska z ostatnich miesięcy
#rosja #wypadki #sinkhole
+3
Pokaż następne