•  

  Wieczna beka z ludzi, którzy mimo trzydziestki na karku, wciąż przynoszą na lunch z domu do pracy kanapki w papierku jak uczniak, zamiast kupić albo zrobić coś na ciepło w mikrofali 乁(⫑ᴥ⫒)ㄏ
  #pracbaza #bekazpodludzi #oswiadczenie #gownowpis #korposwiat

 •  

  Mój kot jest najlepszym kotem na świecie i najwdzięczniejszym stworzeniem, jakie poznałam.

  Nie zdarza mu się sikać do butów ani drapać mebli i dywanów. Pazurki ostrzy wyłącznie na drapaku. Nie wskakuje na blat kuchenny ani nie zagląda do garnków. Mogę spokojnie zostawić na wierzchu obiad lub mięso: nie dobierze się do niego, mimo że lubi przegryźć sobie surowiznę, jeśli mu ją dam. Wchodzi na stół w kuchni, owszem, ale nie kiedy przy nim jemy.
  Nie biega po nas, kiedy śpimy. Zdarza mu się nas intencjonalnie budzić w weekendy koło godziny 8 lub 9, kiedy jest już bardzo głodny lub znudzony. Siada wtedy na podłodze przy łóżku i wydaje pojedyncze miauknięcie bacznie obserwując, czy reagujemy. :) W kontaktach z nami jest bardzo grzeczny i kulturalny. Taki koci dżentelmen.

  Żadnej z tych rzeczy go nie nauczyłam. We wrześniu zobaczyłam go na fanpejdżu krakowskiego schroniska. Starego, piętnastoletniego kota z bielmem na oku, praktycznie bez zębów, z posiwiałym futrem i zmęczonymi uszami. Jest wiele ładniejszych, młodszych zwierzaków. Nikt go nie chciał. Kiedy poszliśmy po niego, pani tam pracująca po zamienieniu dwóch zdań zapakowała nam go do transportera, jakby bała się, żebyśmy się nie rozmyślili. Patrzę na niego często i dziwię się, że nadal ma tyle energii do zabawy (a bawimy się dużo, to nie jest kot, który tylko i wyłącznie śpi i je) i hartu ducha. Trochę żałuję, że nigdy nie dowiem się, co przeszedł, gdzie bywał, czy miał kiedyś dom, czy wcześniej ktoś inny go kochał. Musiał mieć fascynujące życie.

  Adoptujcie seniorów ze schronisk. Mogą wnieść do waszego domu zaskakująco wiele radości.

  #przemyslenia #koty
  pokaż całość

 •  

  Uwielbiam te nagłówki - KONIEC FINANSOWANIA KOŚCIOŁA Z BUDŻETU, PRECZ Z FUNDUSZEM KOŚCIELNYM itd
  NIECH NASTĄPI ROZDZIAŁ KOŚCIOŁA OD PAŃSTWA!!
  Czy Wy wiecie chociaż dlaczego ten fundusz powstał?
  W czasie PRLu ponad 120 tys. ha gruntów Kościoła Katolickiego oraz innych związków wyznaniowych (choć głównie KK) zostało znacjonalizowanych (tzw. Dobra martwej ręki), a w ramach rekompensaty został powołany w 1950 Fundusz Kościelny. Tylko, że ten Fundusz był wykorzystywany przez PRL do niszczenia kościoła, a nie oddania tego co zostało zabrane xD
  - opłacania paliwa dla kapłanów, którzy współpracowali
  - łapówki
  - kupno prasy która była celowo podrzucana na parafię
  - opłacanie paliwa UB w trakcie porwań, prześladowań, szpiegowania itd.
  Nie mówiąc już, że były to ochłapy w porównaniu do majątku który został zabrany ;)
  Co jest opłacane z Funduszy Kościelnego? Uwaga uwaga - głównie renowacja zabytków kościelnych związków wyznaniowym i opłacanie ZUSu kapłanom.

  Mógłbym porobić skany z pracy doktorskiej w niedalekiej przyszłości na temat Funduszu Kościelnego - było 10 osób chcących zawołania Szkoda jakbym wołał tylko 10 osób, a znaleziska o Funduszu Kościelnym są po ponad 800 wykopów. Także jak ktoś chce prawdy, a nie jakiś populistycznych gadek to może zostawić plusa ;)

  pokaż spoiler wiem wiem pisałem o tym 2. mies temu, że to zrobię, ale po sesji się wyrobię więc luty/marzec będzie


  #finanse #kosciol #prawo #religia #edukacja #ciekawostki
  pokaż całość

  źródło: wykop.pl

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika szampan

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (4)