•  

  Jaką miejscowość polecacie na wypad do szwajcarskich apl?
  Będę 3 dni w Zurychu i chciałbym skoczyć do jakiejś ładnej miejscowości żeby popatrzeć na góry z daleka ʕ•ᴥ•ʔ

  #gory #alpy #szwajcaria #fioletowekrowy #wycieczka

 •  

  Jakie przywileje posiadają szwajcarscy ministrowie (członkowie Rady Związkowej?

  Każdy minister zarobi w 2019 451'417 chf plus 30k chf dodatku (nieopodatkowanego) reprezentacyjnego. Dodatkowo minister pełniący funkcję prezydenta otrzymuje 12k chf.
  Każdy były minister zasiadający w Radzie minimum 4 lata ma prawo do "emerytury" w wysokości połowy tej sumy (chyba ze ma inne dochody, to wtedy się to wylicza inaczej).
  Konfederacja opłaca im również rachunki telefoniczne (w tym tel stacjonarny w miejscu zamieszkania), internet, roczny abonament kolejowy 1 klasy, oraz abonament na wyciągi.
  Ministrom opłacane są także rachunki za telefony komórkowe. A każdy minister ma dwa takowe. Jeden normalny z zainstalowaną specjalną aplikacją (nie wiadomo nic o niej) pozwalającą na bezpieczniejszą komunikację oraz drugi do rozmów szyfrowanych.
  Ministrowie mają również prawo do używania dwóch samochodów należących do Konfederacji. Jeden do celów reprezentacyjnych i drugi służbowy.
  Reprezentacyjne to #mercedes (5x S 350 4Matic, 1x S 400 Hybrid) z wyjątkiem Departamentu środowiska, transportu, energii i komunikacji (DETEC/UVEK) , który ma do dyspozycji #tesla S85
  Do celów służbowych 3 ministrów używa swoich własnych, a 4 pozostałe to: Mercedes Viano 3.0 CDI, VW Sharan Highline, Mini Cooper, Mazda 6. Ogólnie Konfederacja posiada ich sporo więcej ukrytych gdzieś w Bernie w podziemnym parkingu.
  Dodatkowo do dyspozycji Rady jest samolot Cessna Citation Excel oraz helikopter Super Puma.

  #szwajcaria #swissinfo #ciekawostki
  pokaż całość

 •  

  Serwus, w lipcu bronie magisterke z technologii chemicznej (kondensatory i ciecze jonowe) i zastanawiam sie nad wyjazdem na jakis staz zagraniczny. Ma ktos jakies doswiadczenia w takich rzeczach w #szwajcaria #niemcy #emigracja i moglby sie podzielic jak to wygladalo? Jak pacza na takich okresowych pracownikow? Nie umiem w niemiecki, ale robie magisterke po angielsku i mam zacne cv z powyzszych tematow. pokaż całość

  •  

   @Szatanski_werset: zgadzam się z @manedhel: , u mnie też branża chemiczna, są praktyki ale musisz w niemiecki, plus rozumieć dialekty (nie trzeba w nich mówić). Spróbuj uderzyć w duże korporacje (na przykład w kantonie Zug lub Basel), tam jest większa szansa że angielski będzie wystarczający :)
   powodzenia :) P.s. Do lipca jeszcze trochę czasu, jeśli ogarniesz niemiecki w stopniu żeby się dogadać, to twoje szanse wzrosną :) niedawno zmieniałam pracę i bez znajomosci niemieckiego nie miałabym dużego wyboru- mówię o branży chem w kantonach SO, BE, ZH, LU bo zaraz się pojawi jakiś informatyk albo finansista i powie „No co ty, przecież ja pracuję w Züri, i jest praca po angielsku”. No jest, ale w chemii nie ma jej za dużo :( pokaż całość

  • więcej komentarzy (7)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika messageinabottle

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)