wykopuje, zakopuje, przekopuje...

 •  

  SMSy na Wykopie

  Wspominałem Wam wcześniej, że aktualnym priorytetem dla nas jest zwiększenie bezpieczeństwa Użytkowników, a także serwisu. Jedną z obietnic było wprowadzenie SMSów w procesie rejestracji.

  Obietnica została dotrzymana i każdy nowy użytkownik rejestrując się teraz w serwisie musi dodatkowo zautoryzować się numerem telefonu.

  Zmiana ta wymagała od nas zmian w regulaminie, dlatego każdy z Was otrzymał nowe jego brzmienie na swoją skrzynkę mailową.

  W przyszłości rozważamy wprowadzenie możliwości podania numeru telefonu dla obecnych użytkowników jako opcji na dodatkowe zabezpieczenie swojego konta.

  Przy okazji zachęcam Was do sprawdzenia i zaktualizowania Waszego adresu mailowego w profilu. Często zdarza się tak, że osoby wpisujące tam tymczasowe maile, w przypadku zapomnienia hasła nie będą mogły odzyskać dostępu do konta.

  Pozdrowienia!

  #wykopchangelog #wykop #wykopblog
  pokaż całość

  źródło: large.png

 •  

  Zmiany w zabezpieczeniach Wykopu

  1. Zablokowaliśmy możliwość rejestracji i logowania w Wykopie przez TOR. Nie ma możliwości by to rozwiązanie było 100%, dlatego jest jednym z wielu sit.

  2. Zablokowaliśmy możliwość rejestracji w serwisie z domen oferujących 10-minutowe maile. Lista domen będzie na bieżąco rozbudowywana.

  3. Sprawdzamy IP użytkowników i weryfikujemy ich wiarygodność.

  4. W następnym tygodniu wymusimy autoryzację SMSem przy rejestracji konta.

  5. Aby przyspieszyć moderację budujemy system automatycznej moderacji, gdzie będziemy automatycznie weryfikować zdjęcia przez AI, a do tego każdy zgłaszający będzie miał pewną siłę głosu bazującą na prawidłowości jego poprzednich zgłoszeń, więc przy odpowiednim poziomie zgłoszeń treści bedą również moderowane automatycznie.

  6. Chcemy zmienić sposób działania moderacji, w której moderator będzie ostatnim ogniwem. System w pierwszym kroku będzie bazował na pewnych automatach, następnie użytkownicy, zgłoszenia użytkowników z wiarygodną historią moderacji, będą przy zebraniu przy zebraniu odpowiedniej liczby zgłoszeń automatycznie moderowane. W ten sposób to Wy będziecie wyznaczać politykę moderacji.

  7. Chciałbym też niebawem opublikować ogólne zasady moderatorów, o których już pisaliśmy w wielu miejscach, ale teraz by były zebrane w jednym miejscu i by odpowiadały na wiele zadanych pytań

  8. Oczywiście nie ma moderacji bez moderatorów. Dlatego rekrutujemy dodatkowe osoby.

  9. Ponadto wprowadziliśmy wiele dodatkowych zabezpieczeń, ale ujawnienie ich działałoby na naszą wspólną niekorzyść.

  Podziękowania dla wielu użytkowników, którzy w wiadomościach prywatnych na Wykopie, FB, Linkedinie i mailach dzielili się z nami pomysłami na wzrost poziomu zabezpieczeń serwisu. Wiele z pomysłów było mocną inspiracją :)

  Jak widzicie, mimo soboty, jesteśmy na posterunku ;)
  W kontakcie!

  #wykop #moderacja #zabezpieczenia
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika m__b

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (23)