•  

  #wroclaw #komunikacjamiejska #tramwaje

  Orientuje się może ktoś czy dostępna jest mapa z przebiegiem wszystkich linii tramwajowych we Wrocławiu? Chodzi o to aby pokazane były wszystkie trasy na jednej mapie bez konieczności przełączania poszczególnych linii. I nie chodzi o taką schematyczną mapę jak poniżej, potrzebuję rzeczywistej.

  źródło: wro.PNG

  •  

   @maniek000: Openstreetmap może być pomocny. Tylko dawno nie zaglądałem nie wiem jak z tagami jest, ale można zasadniczo wyciągnąć dane z overpassa.

  •  

   Openstreetmap ma warstwę komunikacji miejskiej ale bez poszczególnych linii

   @maniek000:
   Bo ja miałem na myśli dane a nie samą mapę. Nie wiem na ile to będzie użyteczne dla Ciebie ale tu masz kwerendę która wyciąga chyba wszystkie potrzebne dane. Można zapisać w n różnych formatach. Masz tam węzły, linie dróg między nimi i jest jeszcze warstwa relacji która opisuje trasy. Maperitive jest w stanie to łyknąć i wykreślić, ale to jest dość zaporowa zabawa na start jeśli nigdy nie miałeś z nim do czynienia. pokaż całość

  • więcej komentarzy (7)

 •  

  Pojawiały się tu relacje z radioamatorskich obserwacji lotów balonów stratosferycznych to może warto wrzucić informację o pewnym zdarzeniu: Serce do Nieba. Jest to zdarzenie organizowane wspólnie przez WOŚP, Klub Łączności Ratunkowej SP6ZWR oraz PZK . Link na facebooku >tutaj<. W skrócie - w niedzielę 13. stycznia o 10:00 z placu Nowy Targ we Wrocławiu startuje balon stratosferyczny ze złotym sercem z numerem 0, które trafi później na aukcję WOŚP. Ale nie jest to jedyny planowany ładunek. Za facebookiem:

  "Krasnal podróżnik, jak przystało na krótkofalowca, zabierze ze sobą na swoją najbliższą misję "Serce do Nieba" nieco sprzętu radiowego:

  - eksperymentalny przemiennik SSTV cross-band - częstotliwość wyjściowa: 437,9875 MHz mod Scottie 1
  - tracker SP6ZWR-n 437,615 MHz USB RTTY 50 baud 7n1 shift 550
  - tracker SP6ZWR-13 432,500 MHz APRS 1200 baud i 9600 baud
  - tracker SP6ZWR-12 432,500 MHz APRS 1200 baud"

  Ja niestety nie mam sprzętu żeby jakoś mocno się pobawić w śledzenie lotu, ale spróbuję coś tam posłuchać. Informację o tym zdarzeniu dostałem przez klub SP6PWS.
  #krotkofalarstwo
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika jaszczur666

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (3)