•  

  to w sumie jak podsumować epokę #adamowicz w #gdansk ? to jak odejście I. Poznanskiego z #lodz

  +na pewno prezydentura była wyjątkowa pod względem politycznym, wielokrotny wybór w trudnych warunkach, raczej nie do powtórzenia dla następców i wyjątkowe zdolności w polityce, być może największe w #polska #samorzad

  + na pewno wizerunek lokalny, kontakt z wyborcami, co teraz właszcza widać

  + na pewno nowe budowle, uroczystości w #gdansk drogi

  ALE na koniec tej epoki na minus

  - stocznia
  - obwodnica całego obszaru zwłaszcza od północy
  - korki
  - deweloperzy
  - jakieś niejasności

  Okres chyba pozytywny ogólnie, ale raczej przyszłość niepewna dla #gdansk bo następny będą mieli bardzo trudno aby temu podołać

  #wosp #adamowicz #wosp2019 #polityka #polska
  pokaż całość

  •  

   @j777: a jakie są inne duże miasta na Pomorzu? o.O Skali takiej jak Gdańsk, czy chodzi ci o jakiś Słupsk czy inny Kołobrzeg? :D Z resztą na wielkość Gdańska powinno się patrzeć też przez pryzmat tego, że jest częścią Trójmiasta. Na Pomorzu nie ma konkurencji pod tym względem.

   a srodowisko wcale nie jest takie dobre w gdansku, co jest znanym tematem

   Idealnie nie jest, ale na tle innych miast tej wielkości to jednak jest doskonale.
   pokaż całość

  •  

   masz ich pełno od Tczewa do Koszalina

   xD To są żarty jakieś? Tczew to "duże miasto"? xD

   to podaj jaką aferę w PL która nie byłaby zamieszana z Trojmiastem.. nie ma takiej

   Warszawska afera reprywatyzacyjna może być? Poza tym afery na jakoś życia przeciętnego obywatela nie wpływają (poza tymi, których dotykają bezpośrednio).

   to może inaczej uważasz że ludzie nazwijmy to spoza Gdańska mają szanse przebicia?

   W jakim sensie przebicia? o.O Myślałam, że dyskusja jest o tym, jak tu się mieszka, a nie o robieniu biznesów czy polityki...

   np. w każdym z nich przykładowy turysta nie wybierze noclegu odległego od plaży o kilometr itd, a w Trójmieście w dzielnicach niby przy morzu, to standard

   Po pierwsze, to nieprawda - chyba tylko tylko na Helu masz noclegi zawsze najdalej kilometr od morza. Po drugie, jaki to ma niby wpływ na życie mieszkańców? Co mnie obchodzi, gdzie turyści nocują? Mnie obchodzi to, że ja mam nad morze rzut kamieniem.

   zobacz jakie są koszta lokalu w miejscu zbliżonym co centrum, i kogo na to stać

   No kogoś jednak na to stać, puste nie stoją. Chyba zapomniałeś przed podjęciem dyskusji przejść się ulicami miasta...
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (32)

 •  

  Mirki z #gdansk takie pytanie mam o #adamowicz W mediach liberalnych rozgrywa się właśnie cały festiwal pamięci Adamowicza. Peany na jego cześć, żałoba niczym po papieżu, ludzie płaczą. Z wielu stron głosy, jakim wspaniałym był człowiekiem, mężem stanu, inteligentem. Mam pytanie: czy zawsze gdańszczanie tak postrzegali Adamowicza, czy to teraz mass media robią taką papkę i ludzie temu ulegają?
  Pytam całkowicie bez spiny. Nie śledziłem jego kariery. Znam go tylko z medialnych migawek: wielokrotnie wybierany prezydent, wałczył ze skrajną prawicą, umoczony na lipnych zeznaniach majątkowych, niektórzy próbowali powiązać go z amber gold. Jak zatem było? Zawsze mega szacun czy teraz dopiero po śmierci mówimy o nim tylko dobre rzeczy, bo złych nie wypada?
  pokaż całość

 •  

  Różowe, polecicie jakąś położną środowiskową w Gdańsku w okolicach Przymorza?

  #gdansk #przymorze #oliwa #zaspa #polozna

 •  

  Sąd Rejonowy #gdansk Poludnie wlasnie po raz trzeci zgubil moje pisma. Tym razem dwa na raz... I tym samym stracilem juz wszelka szanse na zakup wylicytowanej nieruchomosci. Co ciekawe, sąd nie zgubil zadnego pisma od dluznikow, ktorzy przyjeli taktyke przedluzania postepowania az wskoczy im upadlosc. I tu sąd okazal sie tez kreatywnoscia, bo gdy uznawal moje skargi za niekompletne (co bylo dziwne, bo wyslalem tych zalacznikow z zapasem), nie mial problemow z ich odrzuceniem w ciagu kilku dni. W przypadku dluznika czekal karnie na kazdy brakujacy swistek, z dostarczeniem ktorych dluznik specjalnie zwlekal, az wskoczyla mu upadlosc i licytacja powinna zostac umorzona.

  Kto na tym ucierpi? Dluznik ktory nie placil pracownikom zusu i ma 1,5mln dlugow wzgledem skarbu panstwa? Nie. Sąd który traktuje strony sprawy wybiórczo i nie rowno, oraz ma taki burdel ze pisma gubi? Nie. Ucierpie ja, facrt ktory ma uczciwie zarobione pieniadze i po prostu chcial kupic nieruchomosc pod rozrastajaca sie wlasnie rodzine (corka ma sie urodzic w marcu).

  Mija rok od kiedy sąd zablokowal mi 70tys zl. Nie mam domu, nie mam pieniedzy. Nie zrobilem nikomu nic zlego. A w miedzyczasie obserwuje sobie jak w politycznej piaskownicy zwanej polską jedni nie potrafia zaorac tego gowna, a drudzy bronia tego gowna przez jakimkolwiek zaoraniem. A barany z sadow chca jeszcze podwyzek.

  I dont wanna live in this country anymore.

  #sadownictwo #polska #licytacjekomornicze
  pokaż całość

  •  

   @AdekJadek: Nie pomoże, bo po pierwsze można się do niego zwracać dopiero wtedy, gdy wyczerpie się wszystkie samodzielne możliwości prawne (a tu jeszcze można sporo samemu - na początek wniosek o przywrócenie terminu), a po drugie, RPO pomaga w sprawach gdzie naruszono czyjeś prawa lub wolności. W tym wypadku to niby które prawo zostało naruszone? Żadne, właśnie problem jest w tym, że prawo pozwala na takie ruchanie obywatela.

   Nie mamy pana płaszcza i szatnia za rzeczy w niej zostawione nie odpowiada, dziękuję, do widzenia...
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (43)

 •  

  Witam wszystkich po banicji. W trakcie mojego przymusowego odpoczynku od aktywności na tym portalu doszło niestety do tragicznych wydarzeń w naszym mieście.

  Byłem poruszony informacją o ataku na prezydenta.

  Jednak widząc początkowe reakcje ludzi, wydawało mi się, że nie stało się nic poważnego, że prezydent został jedynie poturbowany i dojdzie do siebie po kilku dniach.

  Dopiero po tym jak usłyszałem pierwsze plotki, że reanimacja na miejscu zdarzenia trwała pół godziny zdałem sobie sprawę, że stało się coś bardzo poważnego, że może to być mord jakiego polska polityka nie widziała od śmierci Gabriela Narutowicza.

  Z tym, że Prezydent Adamowicz umrze pogodzony byłem gdzieś od godziny 22-23, operacja oraz konferencja prasowa po niej utwierdziły mnie w przekonaniu, że próbowano dokonać cudu a nie żyjemy w świecie gdzie cuda zdarzają się zbyt często.

  Można było Prezydenta Pawła Adamowicza nie lubić, pod tym tagiem opinie o jego wieloletniej prezydenturze były podzielone, z tego co pamiętam to mniej więcej po równo miał zwolenników jak i przeciwników.

  Ja sam mimo tego, że w ostatnich wyborach oddałem na niego głos, nie byłem zadowolony z niektórych jego działań, zresztą zagłosowałem na niego dopiero w II turze.
  Wydaje mi się jednak, że nikt i nigdy nie życzył tutaj Adamowiczowi śmierci, wydaje mi się również, że każdy aktywny użytkownik, który mieszka w Gdańsku i pod tagiem udzielał się również przed tą tragedią był szczerze poruszony tym co się wydarzyło.

  Uważam również, że wzorowo zachowali się w pierwszych godzinach poważniejsi politycy każdej z opcji, było widać tą solidarność w całym środowisku, tego dnia jedyny podział jaki widziałem był pośród zwykłych obywateli naszego kraju a nie wśród jego polityków.

  Moim zdaniem żaden polityk, dziennikarz czy działacz, i mówię tu o Prezydencie Andrzeju Dudzie, o Donaldzie Tusku, Premierze Mateuszu Morawieckim, Jerzym Owsiaku czy o poszczególnych ministrach, prezydentach innych miast i innych był w składanych kondolencjach (czy to zaraz po wypadku czy już po śmierci) nieszczery.
  Wszyscy zachowali się z klasą i mimo że mogli pewne słowa sformułować lepiej, powiedzieć coś inaczej, to komentowali sytuację na bieżąco, w wielkim wzburzeniu i bez przygotowania.

  Od początku bawiło mnie jednak mówienie o nieupolitycznianiu tej sprawy. Pisząc to jeszcze nie wiem czy już to się stało (jest 14.01, 21:30, wydaje mi się, że co najmniej do czasu pogrzebu i żałoby narodowej wszyscy ważniejsi politycy znaczących partii będą cicho) ale mam pewność, że sprawa ta będzie prędzej czy później upolityczniona, powstaną o niej memy i żarty, stanie się to winą najpierw obywateli, którzy rozpoczęli falę obwiniania swoich środowisk o tę sprawę, a potem polityków i dziennikarzy, którzy w końcu wezmą stronę.

  Zastanawia mnie też jaka część środowiska polityczno-medialnego prawicy apeluje o nieupolitycznianie tej sprawy nie dlatego, że chcą uszanować zmarłego ale dlatego, że z doświadczenia wiedzą, że na upolitycznianiu tragedii można dojść do władzy (tego fragmentu nie było w pierwotnej wersji tekstu, dopisałem go dopiero po obejrzeniu materiału TVP trochę później, po którym odniosłem wrażenie, że niektórym chodzi o nieupolitycznianie sprawy tylko przez jedną stronę, nie będę też już modyfikował reszty tekstu, kolejny akapit czytajcie jako kontynuację poprzedniego, nie tego).

  I nie ma w tym nic złego a przynajmniej nie jest to naszą winą i jest to naturalna kolej rzeczy, występująca w każdym społeczeństwie. Im więcej czasu minie tym bardziej to co się stało wejdzie w kulturalno-polityczno-społeczny miszmasz. Tak się stało z II WŚ i obozami zagłady, tak się stało z WTC, tak się stało ze Smoleńskiem i tak samo się stanie ze śmiercią Prezydenta Adamowicza.
  Chyba, że okaże się, że był zbyt mało znany, wtedy to zjawisko wystąpi co najwyżej lokalnie (np. pod tym tagiem).

  Nie mówiąc już o tym, że Prezydent Adamowicz był jednak politykiem. Politykiem z pewnym systemem wartości, który wyznawał oraz z wyrazistymi poglądami politycznymi na niektóre tematy. Oczywistym jest, że w końcu jego śmierć zostanie wykorzystana do celów politycznych, część osób będzie się odwoływać do jego dorobku i przekonań, część będzie je krytykować, to drugie stanie się oczywiście trochę później niż to pierwsze, ale też nie w jakiejś odległej perspektywie czasu.
  I znów, nie ma w tym nic złego, tak długo jak będzie się to odbywać w cywilizowany sposób.

  Nie mam też pretensji do Prezydenta Dudy o zwołanie spotkania z przedstawicielami innych partii. Mimo, że można odebrać to jako zagranie PR, to wątpię by to była intencja, która mu wtedy przyświecała, rozumiem zarazem przedstawicieli opozycji, którym mogło się tak wydawać, mają oni w końcu całkiem słuszne powody by nie ufać czy to prezydentowi czy to PiSowi i ich intencjom.

  Sam atak nie był polityczny a motyw sprawcy wydaje mi się był bardziej prywatny (zemsta za niesłuszne według niego więzienie).
  Myślę, że mógł być spowodowany tym jak spadł u nas (a wydawało się, że bardziej nie może) poziom debaty publicznej w ciągu ostatnich 3 lat. Prawda jest taka, że to w obecnej kadencji politycy zaczęli szczuć na siebie nawzajem jak nigdy wcześniej a media się spolaryzowały i zdecydowanie okopały po dwóch stronach barykady.

  Winę za to ponoszą zarówno partia rządząca jak i opozycja, choć osobiście, bardziej obwiniam rządzących, bo tak jak zdecydowanie mogę powiedzieć, że rząd ma wpływ na to co pojawia się czy to w TVP czy w przychylnych mu „mediach prywatnych” tak nie powiem tego samego o Schetynie (czy kogokolwiek uznać dziś za lidera opozycji) i TVN czy GW.

  Sprawca ubzdurał sobie, że do więzienia wsadziło go PO i Adamowicz poniesie za to odpowiedzialność.
  I uważam, że jak najbardziej mogło być to skutkiem polityki medialnej prowadzonej w prawicowych mediach w ostatnich latach.
  Skazanym przysługuje w końcu dostęp do telewizji, książek, prasy, chyba również internetu. Jeżeli więc czytał on różnego rodzaju „Niebezpieczne Związki”, oglądał wiadomości w TVP (gdzie, jak ktoś policzył, w samym 2018 roku było ponad 100 materiałów wymierzonych w Adamowicza!) i prenumerował prawicową prasę to, zwłaszcza mając problemy psychiczne, mógł dojść do takich wniosków, że „siedzi za niewinność” (w końcu lewackie, zepsute sądy), wsadziła go partia (w końcu sędziowie byli na zawołanie PO) a żeby się zemścić to można to zrobić na Adamowiczu (w końcu „Car Wybrzeża”).
  A jak już wyszedł na wolność to miał jeszcze miesiąc na utwierdzanie się w wypracowanych poglądach i zaplanowanie całej akcji.

  Moim zdaniem to, że zdarzyło się to akurat w trakcie finału WOŚP jest przypadkiem, po prostu trafiło się takie wydarzenie, równie dobrze mogło być to otwarcie jakichś regat, lodowiska czy mógł się na niego zaczaić w drodze do/z pracy.

  To czego się teraz obawiam to wysypu różnego rodzaju naśladowców, innych wariatów, którzy sobie np. ubzdurają, że był to atak zaplanowany przez PiS (takie bzdurne teorie też już widziałem) i zaczną planować własną vendettę i w rewanżu też postanowią kogoś zabić, może to też uaktywnić zwykłych psycholi, łaknących sławy i otoczenia mediów, czy też naśladowców chcących ukarać „zdrajców ojczyzny”, którzy wybiorą sobie mordercę Prezydenta Adamowicza na męczennika.

  Najgorsze jest to, że zostało im pokazane z jaką łatwością mogą zasadzić się na mniej znanego polityka.
  A posłowie, ministrowie, inni prezydenci miast, senatorowie, wszyscy oni nie mają jakiejś niesamowitej ochrony, wszyscy oni biorą również udział w jakichś promocjach książek, wydarzeniach lokalnych, wychodzą np. do sklepu czy idą z dziećmi do kina, okazji jest mnóstwo i tak naprawdę wystarczy tylko sobie wybrać cel i w miarę poznać jego zwyczaje żeby potem móc kogoś zamordować z zimną krwią.

  Życzę nam wszystkim byśmy zawsze byli ludźmi, byśmy pamiętali, że cokolwiek piszemy to może to zawsze na kogoś wpłynąć i żebyśmy zawsze pamiętali o jakiejś elementarnej kulturze wypowiedzi.
  Nieważne czy jesteśmy za PiS, PO, PSL, SLD, Nowoczesną, Biedroniem czy jeszcze jakimś innym ugrupowaniem czy ruchem, nie pozwólmy sobie nigdy na prymitywne bluzgi wobec drugiej strony, dyskutujmy między sobą w cywilizowany sposób.
  Jasne, nie powstrzyma to wszystkich wariatów i desperatów od chorych akcji ale w dłuższej perspektywie zmieni to naszą mentalność jako społeczeństwa.
  Widząc nienawistne komentarze, zgłaszajmy je do moderacji czy też sami usuwajmy jak są pod naszym wpisem, widząc zawistne artykuły, nawet w redakcjach, których linia ogólnie jest zgodna z naszymi poglądami, okażmy nasz sprzeciw, wyślijmy maila czy skomentujmy pod artykułem, że się na to nie zgadzamy.
  Jest prawie pewny, że śmierć Prezydenta Adamowicza wywoła kolejne podziały, ale to my decydujemy o tym w jakiej atmosferze te podziały się utworzą i jak będzie wyglądać dyskusja wokół nich.

  I na koniec, jeszcze o prezydencie Adamowiczu.
  Nie znałem go osobiście, mój jedyny rzeczywisty kontakt z nim był kiedy przyjechał do mojego liceum parę lat temu by wziąć udział w jakiejś debacie czy dyskusji z uczniami.
  Uważam, że mimo iż popełniał błędy to starał się być jak najlepszym prezydentem dla Gdańska, był chyba najlepszy jeżeli chodzi o zdobywanie środków unijnych dla miasta i pod jego rządami Gdańsk bardzo się rozwinął, zawsze sprawiał również wrażenie miłej i ciepłej osoby.

  Współczuję jego żonie oraz dzieciom, jestem tylko 5 lat starszy niż pierwsza córka prezydenta Adamowicza i nie wyobrażam sobie jak ona musi się czuć.
  Ja, jedynie wyobrażając sobie, że mój tata miałby zginąć to napływają mi łzy do oczu, a ona przecież nie miała nawet okazji się z nim prawidłowo pożegnać.
  Nie wyobrażam sobie również co muszą czuć jego bliscy oglądając nagrania chwilę przed całą akcją, gdzie widać, że po prostu jest szczęśliwy, że jest w tym miejscu, co czują wiedząc że tuż przed morderstwem wrzucił post na Instagrama a dzień wcześniej zapraszał wszystkich na Twitterze na to wydarzenie, że jeszcze chwilę temu był tak bardzo żywy, a moment później był już w zasadzie martwy.
  Przeraża mnie to.

  Pokój jego duszy.

  #gdansk
  pokaż całość

  •  

   @Bartoni:
   --> powodem może być postępująca polaryzacja, szczucie na siebie na wzajem, okopywanie się po dwóch stronach barykady
   --> osobiście, bardziej obwiniam rządzących i prawicowe media

   Chłopie, zastanów się może nad sobą. Skoro uważasz, że źle jest polaryzować i szczuć, to może nie polaryzuj i nie szczuj?

  • więcej komentarzy (5)

 •  

  Linia obrony Stefana W. pewnie będzie polegała na chorobie psychicznej. Można to łatwo obalić:

  1. Stefan W. zdobył plakietkę dziennikarza by dostać się na imprezę
  2. Stefan W. dostał się na scenę w idealnym czasie co do odliczania

  Wniosek jest taki, że to długo planował a chory psychiczne nie mógłby planować.

  Dziękuję wysoki sądzie

  #gdansk

 •  

  Mężczyzna złożył wyjaśnienia. Nie przyznał się do stawianego mu zarzutu - powiedziała prokurator.
  Juz zaczyna grac debila i wariata. Jest 'x' filmow na ktorych widac jak dokonuje zabojstwa. Tu nie ma nad czym dywagowac. #wosp #gdansk

  •  

   @dryleq: Prawie pewne, że jest chory psychicznie, ale raczej nie można powiedzieć, by był niepoczytalny w chwili popełniania przestępstwa. Czyn był zaplanowany. Z tego względu, wydaje mi się, że może odpowiadać karnie. Inna sprawa, że koleś definitywnie powinien być skierowany na leczenie psychiatryczne... Bardzo możliwe, że już na wolność nie wyjdzie, bo podciągną go pod ustawę o bestiach.

   +: dryleq
  • więcej komentarzy (5)

 •  

  Smianie się JP2? Jak najbardziej.
  Smianie się z Magika? Jeszcze jak.
  Śmianie się z tego typa z K2? Jasne że tak.
  Smoleńsk? Świetny pomysł na żart.
  Ale nie śmiej się naszego biednego Adamowicza, bo on jest z naszej partyjki i nie można się z niego śmiać
  Bo co nam zrobicie xd
  #wosp #gdansk #adamowicz

 •  

  Nie oddycha sam, serce nie pracuje.

  Serio ktos jeszcze czeka na dobre informacje?
  #gdansk

 •  

  Świetnie, że ludzie zaczęli tłumnie oddawać krew w odpowiedzi na zamach na prezydenta Adamowicza. To pokazuje jak gdańszczanie go lubią i szanują. Szkoda, że krew ochoczo oddajemy tylko w tak dramatycznych sytuacjach.

  #neuropa #4konserwy #gdansk #adamowicz

  źródło: embed,.png

  •  

   To pokazuje jak gdańszczanie go lubią i szanują.

   @Ripper: Ani go nie lubię, ani nie szanuję, a bym poszła oddać, gdybym mogła.

   Szkoda, że krew ochoczo oddajemy tylko w tak dramatycznych sytuacjach.

   Tja, to ciekawe skąd mieli krew do przetoczenia. Każdy ocenia innych własną miarą...

  • więcej komentarzy (18)

 •  

  10min w korku na Havla w #gdansk, podczas tego nie przejechał koło mnie żaden tramwaj, a stoją i czekają też trzy autobusy. No ale tramwaje takie super, tak rozładowują korki, tak pomagają w miastach i wcale nie zabierają większości miejsca na nowoczesne formy transportu jak ekologiczne i tańsze busy, elektryczne rowery czy carsharing, i wcale nie powodują obniżenia bezpieczeństwa w miastach przez przyczynianie się do powstawania zakorkowań blokujących przejazdy dla służb. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Promowanie tej formy transportu przypomina mi inny historyczny bój i założę się, że większość fanów tramwajów wciąż uważa, że żarówka "setka" to najlepsze oświetlenie domowe (✌ ゚ ∀ ゚)☞

  #komunikacjamiejska #samochody #tramwaje
  pokaż całość

  •  

   U nas się wsiada, jedzie 10 minut, czeka 15 minut, jedzie 10 minut i znów czeka.

   @Polinik: Sam widzisz, że głównym problemem nie jest przesiadka, tylko czekanie... Z resztą jest to główny problem komunikacji w Gdańsku - nawet jeśli autobus teoretycznie jeździ co 20 minut, często zdarza się, że czekasz i 40 (bo na długiej linii prawdopodobieństwo opóźnień wzrasta). Niezawodność komunikacji to podstawa, jeśli wychodząc z domu nie mam pojęcia, o której dotrę do celu, to cała idea nie ma sensu. pokaż całość

  • więcej komentarzy (18)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika aurelll

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)