$('.wblock:not(.deleted) b:not(.voted) + .button.mikro.ajax').click();

 •  

  Jak się nazywa ta strona od lotto co to niby kasyno online czy coś takiego XD
  Tylko takie legit gdzie można coś wpłacić i nawet wypłacają wygraną XD
  było przez jakiś czas nawet u jakiś większych jutuberow promowane
  #hazard #lotto

 •  

  Hej Mirki, UWAGA ROZDAJO #rozdajo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mój dobry kumpel założył portal na którym można zbudować sobie ZA DARMO konfigurację optymalnego zestawu komputerowego. Głównym kryterium jest możliwie duża moc w grach i programach oraz uczciwy dobór części, a nie oferty niczym z allegro, gdzie dostaniesz 5-letnie części w cenie nowości. Do budowania zestawu służy system wykorzystujący uczenie maszynowe działający w czasie rzeczywistym, więc dostajecie komputer oparty o aktualne ceny.
  Adres portalu to: Envybits
  A teraz najważniejsze dla Mireczków:
  Do rozdania 2 dyski (ze zdjęcia) SSD CX300 GoodRama !
  Zasady są proste: zaplusuj wpis i dodaj komentarz! Losowanie 18.01.2019 o 21:37. Zielonki przynajmniej z kontem od 2 tygodni.
  Jakby co to na pytania o tych hehe komputrach odpowie @Wolfling
  #komputery #pcmasterrace #informatyka #technologia
  pokaż całość

  źródło: bogactwo.jpg

 •  

  Mirki ma pytanie. Jaka specjalizacje lepiej wybrać? Energetyka i technika świetlna czy automatyzacja przemysłu i technika mikroprocesorowa? Na kierunku elektrotechnika? Może macie jakieś doświadczenia na rynku pracy?

  #elektryka #elektronika #automatyka #studia #studbaza

 •  

  Czy zdrapki maja jakiś termin ważności? W sensie wygrana do odebrania. #lotto

 •  

  Mam zamiar (pierwszy raz w życiu) wziąć kredyt na ok. 10 tysięcy złotych, cel to ślub i wesele, które jest zaplanowane na wrzesień 2019. Mam 23 lata, zarabiam 2300 netto na pół etatu, jak skończę studia przyszłym roku to mam zamiar przejść na pełen etat. Mój #rozowypasek jest o 3 lata młodszy, jeszcze nie pracuje. Czy z takimi zarobkami dostanę kredyt? Jak to w ogóle wygląda? Trzeba mieć jakieś zabezpieczenie czy nie?

  #wesele #slub #kredyt #zwiazki #rozowepaski
  pokaż całość

 •  

  ..............................................................................................................................
  Wpis kierowany do mirków obserwujących tag: #wykopskubietotalizatora
  Pamiętaj by włączyć powiadomienia o pojawiającym się nowym wpisie!
  ..............................................................................................................................

  Witajcie w nowym roku!

  Trzymam kciuki żeby tegoroczne wygrane były lepsze niż w roku poprzednim i żeby nareszcie pod tagiem #wykopskubietotalizatora pojawił się ktoś z naprawdę grubą wygraną!

  W dzisiejszym wpisie przypomnę coś co już od dłuższego czasu jest zaznaczone w Arkuszu Zdrapkowym na czerwono:
  9 stycznia będzie ostatnim dniem w którym będziemy mogli legalnie zakupić następujące zdrapki:
  - Super Linie [441]
  - Szybkie 50 [439]
  - Giga Pensja [377]
  - Super Życie [346]

  Zdrapki poszeregowałem pod względem progu opłacalności tak jak znajdują się w Arkuszu Zdrapkowym. Niżej o każdej co nieco napiszę bo warto sobie na zakończenie sprzedaży troszkę przypomnieć i opowiedzieć.

  - Super Linie [441] -
  Zdrapka "Super Linie" jest zdrapką, która sprzedaje się naprawdę bardzo dobrze pomimo tego, że nagrodą główną jest w niej "jedynie" 75 000 zł. Tylko do jutra będziecie mogli kupić edycję czerwoną z numerem zdrapki [441], jednak w sprzedaży już jest dostępna nowa edycja zdrapki "Super Linie". Tym razem jest ona oznaczona kolorem żółtym i otrzymała numer [469].
  Skąd taka popularność tej zdrapki? Zdrapka jest interesująca ze względu na swoją formę drapania. Naszym zadaniem jest odkrycie symboli znajdujących się pod warstwą ścieralną po lewej stronie i ich zdrapanie po stronie prawej. Jeżeli linia została w całości wydrapana to drapiemy pole z wygraną i patrzymy ile udało nam się wygrać. Jest to miła odmiana w monotonii polegającej na drapaniu po prostu liczb, jak to ma miejsce w większości pozostałych zdrapek.
  Jeżeli chodzi o czerwoną wersję zdrapki z numerem [441] to w grze nadal pozostała 1 główna wygrana o wartości 75 000 zł. Szacowany gorący przedział w którym powinna znajdować się ostatnia nagroda główna to powyżej 85 000.
  W Arkuszu Zdrapkowym zdrapka znajduje się na miejscu 6 z 47 w rankingu wszystkich zdrapek, oraz na miejscu 5 z 13 jeżeli chodzi już tylko o zdrapki kosztujące 5 zł.
  Jeżeli jutro spotkacie gdzieś jeszcze wersję czerwoną to warto kupić sztukę i sprawdzić z jakim numerem paczki znajdują się one w Waszym punkcie. Jeżeli jest to numer powyżej 85 000 to możecie spróbować na pożegnanie poszukać nagrody głównej.

  - Szybkie 50 [439] -
  Zdrapka "Szybkie 50" to kolejna zdrapka, która bardzo przypadła do gustu drapiącym i szybko się wyprzedaje. Kluczem jej sukcesu są stosunkowo częste wygrane o wartości 50 zł. Żadna inna zdrapka w cenie 2 zł nie oferuje wyższych szans na taką kwotę. Pomimo tego, że stosunkowo łatwo w niej o wspomniane 50 zł to i nagroda główna wynosząca 50 000 zł także przyciąga drapiących.
  Obecnie w sprzedaży są 2 wersje kolorystyczne tej zdrapki: żółta oraz pomarańczowa, i obie 9 stycznia zostaną zakończone. Tutaj muszę Wam powiedzieć, że warto sprawdzić swoje okoliczne punkty i poszukać wersji w kolorze pomarańczowym, ponieważ o ile w wersji żółtej nie ma już żadnych nagród głównych, tak w wersji pomarańczowej nadal do wydrapania pozostają 2 nagrody główne! Jeżeli chodzi o mnie to gdybym spotkał ją gdzieś jeszcze to brałbym wszystkie pomarańczowe.
  Pomimo tego, że zdrapka jest naprawdę lubiana i zawsze szybko wyprzedawana to nie ma obecnie informacji o tym, że w najbliższym czasie pojawi się jej reedycja, dlatego jeżeli brakuje Wam jej do kolekcji to na obecną chwilę jest to ostatni możliwy moment na jej zakup.
  Jeżeli chodzi o status zdrapki "Szybkie 50" w Arkuszu Zdrapkowym to zdrapka zajmuje 15 miejsce z 47 jeżeli chodzi o wszystkie zdrapki, natomiast jeżeli ograniczymy się tylko do zdrapek po 2 zł to zdrapka ta zajmuje miejsce 2 z 9.

  - Giga Pensja [377] -
  "Giga Pensja" to kolejna bardzo lubiana zdrapka. Pomimo swojej ceny (20 zł) nie odstrasza kupujących i często jest wybierana jako "ta jedyna zdrapka za 20 zł". Wydaje mi się, że kluczem jej sukcesu jest forma nagrody głównej. W "Giga Pensji" nagroda jest nam wypłacana na początek w sporej kwocie, ale reszta wędruje już do nas miesięcznymi ratami. I tak w przypadku wydrapania nagrody głównej na początek otrzymujemy 330 000 zł, a następnie co miesiąc przez 7 lat po 8 000 zł. Co ciekawe podobną formę wypłaty nagrody głównej zastosowano w zdrapce "Giga Życie", ale ona z jakiegoś powodu nie osiągnęła sukcesu "Giga Pensji".
  Jeżeli zaciekawiłem kogoś formą wypłaty nagrody głównej w tej zdrapce to od razu piszę, że w zdrapce "Giga Pensja" nie ma już do wygrania żadnych nagród głównych! Maksymalnie możemy w niej liczyć na 30 000 zł. Z tego powodu, że głównych nagród już tutaj nie ma to odradzam jej zakup.
  Pomimo tego, że zdrapka jest naprawdę lubiana i stosunkowo szybko wyprzedawana, jeżeli chodzi o zdrapki w cenie 20 zł, to nie ma obecnie informacji o tym, że w najbliższym czasie pojawi się jej reedycja, dlatego jeżeli brakuje Wam jej do kolekcji to na obecną chwilę jest to ostatni możliwy moment na jej zakup.

  - Super Życie [346] -
  Zdrapka "Super Życie" to kolejna zdrapka w której w przypadku wydrapania nagrody głównej nie otrzymamy jej w całości od razu, lecz podobnie jak w "Giga Pensji" zostanie nam ona podzielona. W przypadku zdrapki "Super Życie" na początek otrzymujemy 100 000 zł, a następnie przez 5 lat co miesiąc po 7 000 zł.
  Zdrapka "Super Życie" nie osiągnęła rynkowego sukcesu. W sprzedaży znajdowała się od 22 marca 2016 r, czyli niewiele zabrakło by leżała na półkach ponad 3 lata. Nie rozumiem czemu zdrapki z serii "Dobre Życie", "Super Życie", czy "Giga Życie" nie osiągnęły sukcesu takiego jak inne zdrapki oferujące podobną charakterystykę wygranych. Kiedy były w nich do wygrania nagrody główne to wszystkie brałem bardzo chętnie, właśnie ze względu na formę wypłaty ewentualnej nagrody głównej.
  Podobnie jak w zdrapce "Giga Pensja", w zdrapce "Super Życie" nie ma już do wygrania żadnych nagród głównych!** Maksymalnie możemy w niej liczyć na 36 000 zł. Z tego powodu, że głównych nagród już tutaj nie ma to odradzam jej zakup.
  W gronie osób związanych ze zdrapkami, zdrapka "Super Życie" jest uważana za jedną wielką katastrofę dlatego nie ma obecnie informacji o tym, że w najbliższym czasie pojawi się jej reedycja. Wydaje mi się, że ze względu na niewypał jaki zaprezentowała nie liczyłbym już kiedykolwiek na jej reedycję, dlatego jeżeli brakuje Wam jej do kolekcji to najprawdopodobniej jest to ostatni historyczny czas na zakup zdrapki z tej serii.

  W temacie zbliżających się zakończeń to chyba tyle.

  ..............................................................................................................................

  Tradycyjnie też raz na jakiś czas odpowiedź na pytanie: Jakie zdrapki obecnie kupować?

  - 1 zł -
  - Jeżeli zamierzamy sprawdzać numery zdrapki przed zakupem i wybierać te najbardziej sprzyjające -
  W "Arkuszu Zdrapkowym" miejsce 1. zajmuje zdrapka "Czarny Kot", ale zauważyłem, że w tej edycji występuje dużo dziwnych przesunięć w transzach zdrapek i ciężko dosyć dokładnie wyliczyć mi progi paczek, w których powinniśmy spodziewać się jeszcze nagród głównych. Na Waszym miejscu, zrezygnowałbym z zakupu zdrapek w cenie 1 zł, a jeżeli już koniecznie musi to być coś po 1 zł to bierzcie "Drzewko Szczęścia". Szanse na "drobne" 6 000 zł są tam w miarę akceptowalne, a z uwagi na ilość dostępnych nagród głównych wyłapać takową jest tam prawie najprościej ze wszystkich zdrapek w cenie 1 zł.

  - Jeżeli chcemy wziąć coś z gwarancją dostępności wszystkich nagród głównych -
  Odradzam zakup zdrapek za 1 zł. Każda zdrapka dostępna w sprzedaży jest już troszkę przebrana i istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziemy brać losy pozbawione jakichkolwiek szans na wydrapanie nagrody głównej. Na razie nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie wyjdzie interesująca zdrapka ze wszystkimi dostępnymi nagrodami głównymi w tej cenie.

  - 2 zł -
  - Jeżeli zamierzamy sprawdzać numery zdrapki przed zakupem i wybierać te najbardziej sprzyjające -
  W tej kategorii cenowej "Arkusz Zdrapkowy" pokazuje, że powinniśmy kupować zdrapkę "Nowy Zodiak". W zdrapce tej możemy liczyć na nagrodę główną w wysokości 50 000 zł. Takich nagród pozostało jeszcze 2 z początkowych 8. Zdrapka ta wyróżnia się też sporą ilością drobniejszych wygranych o wartości od 4 do 80 zł, co pozwala od czasu do czasu wyłapać jakąś drobnicę. W sprzedaży pozostało jednak tylko około 10% początkowego nakładu co oznacza, że w wielu punktach możecie jej już nie dostać. Dodatkowo zdrapka ta jest zapakowana inaczej niż inne zdrapki po 2 zł co oznacza, że prawie nigdy nie spotkacie jej w zdrapkomacie.

  - Jeżeli chcemy wziąć coś z gwarancją dostępności wszystkich nagród głównych -
  Jeżeli zadowoli nas 500 zł to polecam zdrapkę "500 od ręki" gdzie mamy obecnie około 0,0484% szansy na wydrapanie 500 zł przy zakupie jednej sztuki. Jeżeli jednak jesteśmy zainteresowani większymi pieniędzmi to polecam szukać różowej wersji zdrapki "Pensja". W różowej "Pensji" dalej 8 z 8 nagród głównych jest do wygrania. W sprzedaży jednak znajduje się także wersja pomarańczowa zdrapki "Pensja" i na nią należy uważać bo jest już trochę przebrana i nie ma w niej dostępnego kompletu nagród głównych.

  - 3 zł -
  - Jeżeli zamierzamy sprawdzać numery zdrapki przed zakupem i wybierać te najbardziej sprzyjające -
  W tej kategorii cenowej polecam zakup zdrapki "Szczęśliwe linie". W zdrapce "Szczęśliwe Linie" nagroda główna to "tylko" 36 000 zł. Ale nagród głównych jest stosunkowo dużo, dzięki czemu łatwiej powinno się je trafić, nasze szanse wynoszą w niej obecnie około 0,0006% przy zakupie 1 sztuki. Zdrapka "Szczęśliwe Linie" występuje w 3 różnych wersjach kolorystycznych: białej, jasnoniebieskiej i granatowej, z czego wersja biała zawiera najwięcej pozostałych nagród głównych. Zdrapkę polecam osobom, które lubią sobie dłużej podrapać. Charakterystyka drapania jest podobna do wspomnianej na początku zdrapki "Super Linie", czyli drapiemy symbole po lewej stronie i szukamy ich po stronie prawej. Dzięki szukaniu symboli na tej średniej wielkości planszy zabawy jest znacznie więcej niż przy innych zdrapkach.

  - Jeżeli chcemy wziąć coś z gwarancją dostępności wszystkich nagród głównych -
  Odradzam zakup zdrapek za 3 zł. Każda zdrapka dostępna w sprzedaży jest już troszkę przebrana i istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziemy brać losy pozbawione jakichkolwiek szans na wydrapanie nagrody głównej. Na razie nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie wyjdzie interesująca zdrapka ze wszystkimi dostępnymi nagrodami głównymi w tej cenie.

  - 5 zł -
  - Jeżeli zamierzamy sprawdzać numery zdrapki przed zakupem i wybierać te najbardziej sprzyjające -
  W tej kategorii cenowej miejsce pierwsze zajmuje zdrapka "I Love Cash". W zdrapce tej pozostała do wydrapania ostatnia nagroda główna i znajduje się ona w wersji czarnej, szacowane przedziały z nagrodą główną to powyżej 60 000. W sprzedaży dostępna jest także wersja biała tej zdrapki, ale w niej na główną wygraną już liczyć nie można bo wszystkie zostały wydrapane. W mojej okolicy zdrapka ta jest już na prawdziwym wyczerpaniu, a nawet jeżeli jeszcze gdzieś ją znajdę to udaje mi się upolować tylko wersję białą. Dlatego warto sprawdzić jakie kolory i przedziały są w Waszej okolicy. Warto dodać, że zdrapka "I Love Cash" to zdrapka zajmująca obecnie miejsce 1 nie tylko w kategorii zdrapek w cenie 5 zł, ale również w całościowym Rankingu Zdrapkowym zawierającym wszystkie zdrapki dostępne w sprzedaży.

  - Jeżeli chcemy wziąć coś z gwarancją dostępności wszystkich nagród głównych -
  Jeżeli nie przeraża Was idea stosunkowo długiego i dokładnego drapania to polecam zakup zdrapki "Super Linie" w kolorze żółtym. W cenie 5 zł jest to obecnie jedyna zdrapka oferująca komplet wszystkich nagród głównych do wydrapania. Wiele osób jej nie lubi właśnie ze względu na formułę drapania oraz na "niewielką" nagrodę główną (w porównaniu do innych zdrapek w cenie 5 zł) wynoszącą 75 000 zł. Mimo wszystko polecam wszystkim kupić 1 sztukę i drapać ją zgodnie z zasadami. Ta zdrapka po prostu dobrze uczy cierpliwości.

  - 10 zł -
  - Jeżeli zamierzamy sprawdzać numery zdrapki przed zakupem i wybierać te najbardziej sprzyjające -
  Miejsce pierwsze w tej kategorii cenowej zajmuje obecnie zdrapka "Szafiry Rubiny Szmaragdy" i to ją polecam kupować. W zdrapce tej nadal ostatnia nagroda główna czeka na wydrapanie. Należy jednak uważać, gdyż zdrapka ta jest dostępna w 2 wersjach kolorystycznych różniących się kolorem warstwy ścieralnej. Jedna jest w kolorze niebieskim, i w niej już nie ma nagród głównych do wydrapania, natomiast druga jest w kolorze zielonym. To właśnie wersji z zieloną warstwą ścieralną powinniśmy szukać. Nagroda główna w zdrapce "Szafiry Rubiny Szmaragdy" to 400 000 zł i jeżeli znajdziemy tę zdrapkę w zielonej warstwie ścieralnej ze sprzyjającymi numerami paczek to nasze szanse na wydrapanie nagrody głównej wynoszą obecnie około 0,0006%, co jest najlepszym wynikiem ze wszystkich pozostałych zdrapek w cenie 10 zł.

  - Jeżeli chcemy wziąć coś z gwarancją dostępności wszystkich nagród głównych -
  Polecam zakup zdrapki "Premia 777". Pomimo sporego już wyprzedania sięgającego prawie 40% w "Premii 777" dalej wszystkie 3 z 3 nagród głównych są do wygrania. Zdrapka posiada "dziwnie" nierówną nagrodę główną wynoszącą 507 000 zł. Niektórzy z Was mogliby przypomnieć sobie inne zdrapki z nierównymi nagrodami głównymi, które cechowały się tym, że nagroda jest w takich wypadkach wypłacana w ratach. Jednak w przypadku "Premii 777" nagroda główna jest wypłacana od razu. Wydaje mi się, że Lotto chciało na siłę wcisnąć gdzieś tę brakującą siódemkę do nagrody głównej. Szkoda, że nagrody głównej nie zwiększyli do 777 777 zł, wtedy na pewno prezentowałaby się jeszcze lepiej.

  - 20 zł -
  - Jeżeli zamierzamy sprawdzać numery zdrapki przed zakupem i wybierać te najbardziej sprzyjające -
  Najlepszym zakupem w tej cenie będzie zdrapka "Szybki Milion" w kolorze pomarańczowym. W tym kolorze znajduje się ostatnia główna wygrana o wartości 1 000 000 zł. W sprzedaży dostępna jest także wersja zielona "Szybkiego Miliona", ale tam już możecie liczyć najwyżej jedynie na 50 000 zł. Zdrapka ta pomimo swojej ceny zaczyna robić się interesująca. Zostało wyprzedane już ponad 70% początkowego nakładu a dalej nagroda główna czeka na osobę, która ją wydrapie. W ogólnym Arkuszu Zdrapkowym zdrapka "Szybki Milion" zajmuje miejsce 8 z 47 co oznacza, że czasem lepiej kupić jedną droższą zdrapkę niż np. 20 takich za 1 zł.

  - Jeżeli chcemy wziąć coś z gwarancją dostępności wszystkich nagród głównych -
  Od 18 grudnia w sprzedaży znajduje się zdrapka "Mój Pierwszy Milion". Wraz ze startem sprzedaży do wygrania pojawiły się 2 nowe nagrody główne o wartości okrągłego 1 000 000 zł każda. Zdrapka ta cechuje się dużym rozrzutem wygranych. Tabela wygranych zaczyna się od 20 zł, następnie do wygrania jest 40 zł, a potem dopiero 100 zł. W innych zdrapkach w tej cenie można po drodze liczyć np. na 50, 60, 70 czy 80 zł. Z drugiej strony jest to zdrapka za 20 zł w której takie 100 zł będzie nam wygrać najprościej. Jeżeli w Waszej okolicy nie ma "Szybkiego Miliona" w kolorze pomarańczowym a lubicie dreszczyk emocji, wyższe wygrane i "drobnica" Was mało interesuje to decydowałbym się właśnie na zakup tej zdrapki.

  - 30 zł -
  W tej kategorii cenowej mamy tylko zdrapkę "Wielka Zdrapka 777", ale odradzam jej zakup ponieważ wszystkie nagrody główne zostały w niej już wydrapane i możemy w niej wydrapać maksymalnie 50 000 zł. Musimy czekać aż Lotto zdecyduje się wydać w tej cenie coś nowego, ale najprawdopodobniej nie stanie się to w tym roku (i tak, piszę o 2019!). Sprzedaż tej zdrapki mocno się zatrzymała kiedy ludzie się dowiedzieli, że nie mają już szans na 2 000 000 zł.
  Jeżeli mimo to kusi Was duża ilość nagród po 1 000 zł to uważajcie żeby szybko nie wtopić dużej kasy. Przeważnie na 10 losów wygrane są 3 w konfiguracji 30 + 30 + 60 zł (łącznie 120 zł), 60 + 60 + 30 zł (łącznie 150 zł) lub 30 + 30 + 100 zł (łącznie 160 zł), dlatego przy kupnie losów warto pilnować rozkładu nagród. Jeżeli wydrapiemy 100 zł, to w danej paczce losów próżno będzie szukać 60 zł (i odwrotnie!). Oczywiście fakt ten nie oznacza, że nie trafimy poza gwarantowanymi 100 czy 60 zł czegoś naprawdę grubego.

  - 50 zł -
  - Tutaj również nie mamy dużego wyboru bo do dyspozycji mamy obecnie pakiety "Super Prezent" oraz "Czas na Prezent". Pakiety te zawierają 10 zdrapek po 5 zł i oficjalnie można je kupić tylko w całości. Nieoficjalnie spotkałem się z tym, że pakiet jest otwierany a zdrapki sprzedawane oddzielnie po 1 sztuce. W pakiecie tym minimalny zwrot z całego pakietu to 15 zł. Pakiet jest dobry dla ludzi którzy chcą mieć jakąś gwarancję wygranej, bo kupując 10 innych zdrapek za 5 zł możemy trafić 10 losów pustych a w tym pakiecie zawsze chociaż to 15 zł się zwróci.
  Jeżeli stoicie przed wyborem pakietu, to koniecznie decydujcie się na pakiet "Super Prezent", w nim nadal macie szansę na250 000 zł. Kupując pakiet "Czas na Prezent" pozbawiacie się szansy na 250 000 zł gdyż w tym pakiecie takich nagród już nie ma!

  ..............................................................................................................................

  Koniec wpisu na dzisiaj. Wszystkim życzę powodzenia i pamiętajcie by pochwalić się ciekawymi wydrapanymi nagrodami :)

  Pamiętajcie, że prowadzony jest także "Arkusz Zdrapkowy" dostępny dla Was online pod tym linkiem:
  http://docs.google.com/spreadsheets/d/16IsFhGzSfBV8dAmTDYVNnvTFFicYuXyZkvbNdKgI2Os

  #wykopskubietotalizatora
  pokaż całość

  źródło: podium.png

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Nutaharion

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (13)