•  

  Miesiąc temu zacząłem swoja przygodę z #yerbamate, kupiłem zestaw startowy z 10 różnymi próbkami i chciałbym nieco omówić swoje spostrzeżenia.
  1. "Guarani menta limon" - pierwsza yerba którą spróbowałem, zalałem prawie wrzątkiem, bo chciałem być yolo, nasypałem ok 25g i ledwo to później piłem ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ciężki smak, mocno gorzki, wróciłem do niej prawie po miesiącu, zalałem wodą pewnie o ok. 75 stopniach i.. dało się pić, nie było już tak źle jak na początku.
  2. "Verde mate cactus de juarez" - po pierwszym, nieudanym dniu, wyszukałem czegoś smakowego żeby się totalnie nie zrazić do yerba mate. Poszło ok. 1/3 saszetki (16,5g), zalane wodą o max 80 stopniach i smak nieporównywalnie lepszy od tego co piłem dzień wcześniej. Ta yerba mi bardzo przypadła do gustu, ciekawy smak, ładny zapach.
  3. "Verde mate energia guarana" - yerba z dodatkiem jagód goji. Świetny zapach, świetny smak, tak samo jak ta powyższa - bardzo mi do gustu przypadła.
  4. "Romance" - argentyńska yerba, bez szału, ani smak mnie nie powalił, ani zapach, ani pobudzenie. Taka przeciętna, może gdybym nasypał więcej to by o wiele bardziej pobudzająco zadziałała?
  5. "Verde mate despalada" - delikatna, praktycznie nie zawiera pyłu, ale.. jakaś taka nijaka. Jak wyżej, może przy większej ilości suszu pokazuje pazury?
  6. "Guarani elaborada" - dużo patyczków, przez co łatwo się pije, zapach siana ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  7 i 8. "Guarani katuava" oraz "Kurupi katuava" - dziwne uczucie rozgryzionej gumy do żucia, smakuje dobrze, jednak yerba pylasta więc trzeba powoli siorbać
  9. "Guarani silueta" - mocno pylasta, więc ostrożnie trzeba pić żeby zbyt wiele fusów nie wciągnąć
  10. "Guarani energia" - niby energia, a nie odczułem tego za bardzo, pewnie kopie w większej ilości ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Ogólnie jestem pozytywnie zaskoczony, trzeba zrobić jakieś zapasy. Smak mi nie przeszkadza, bo herbaty i tak nie słodzę, więc nie było trudno się przestawić z herbaty na yerba mate. Co ciekawe, teraz gdy piję jakąś herbatę owocową to ma taki dziwny smak ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Najbardziej pobudzająca była dla mnie ta.. ta okropna z dnia pierwszego. Zasnąłem dopiero ok 4 w nocy, także zadziałała tak jak powinna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  pokaż całość

  •  

   @karysznysz-onesznysz: myślę, że ten bardzo gorzki smak wynikał z temperatury zalania (prawie wrzątek), a nie z ilości suszu, bo czasem sypiąc 20g, ale zalewając wodą o normalnej temperaturze nie odczuwałem gorzkiego smaku
   @Alkonauta: myślę, że tak, codziennie piłem yerba mate i łączyłem to z wysiłkiem umysłowym, działało ( ͡° ͜ʖ ͡°) tylko jeśli masz wstać rano to nie polecam pić mocnego/świeżego naparu na wieczór (chyba, że potrzebujesz zarwać nockę, to spoko) pokaż całość

  • więcej komentarzy (6)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Midnightwish

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)