•  

  pokaż komentarz

  I dobrze, tępić Allegro

  •  

   pokaż komentarz

   @Krzemiec: polecam dostawę aliexpress stadnard shipping, dochodzi do 20 dni, sms z powiadomieniem
   minusy? Chińczycy czasami i tak wysyłają czymś innym, taka przesyłka ASS zawiera same cyfry w trackingu np. 002390193012

  •  

   pokaż komentarz

   @UFC_Jest_W_Dupie 00045 początek trackingu dla aliexpress standard shipping.

  •  

   pokaż komentarz

   @Krzemiec: Dobrze? I co ma do tego allegro?
   To zwyczajne nieuczciwe wykańczanie krajowych producentów. Nie ważne czym handlujesz, co produkujesz Chińczyk jest bezwzględnie konkurencyjny już na samym VAT. I to dobrze??
   Jak ci starego z roboty wyp@@#%@@ą bo Chińczyki doprowadzą do bankructwa jego zakład pracy to może pójdziesz po rozum do głowy.
   Nie ważne co produkujesz, szczoteczki do zębów, żarówki, buty. papier do ksero, długopisy, zabawki czy gacie już na dzień dobry na tych wałach krajowy producent jest o 23% VAT droższy.

   Mi paczkę przepakowali w Paryżu
   i ch$? w dupę pazernemu Morawieckiem

   Morawiecki kasy ma jak lodu i w dupie ma twoje paczki i nie jego dymasz a krajowych producentów i resztę konsumentów na produktach których z chin nie sprowadzisz. Emeryt płaci wyższe stawki za leki, węgiel i chemię bo ktoś ten podatek zapłacić musi.

   Widzę że uczciwość i prawo głęboko zakorzenione.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: po co produkowac cos co mozna importowac taniej? to nie chinczycy winni

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Nie mam na myśli tylko tego, że ,,wprowadzili” podatek na rzeczy z Chin, tylko na cały inny syf jaki robią. Prowizje, opłata za zdjęcia, promowanie rzeczy które wystawili sami. Tępić ich trzeba za całokształt a nie tylko za to, że VAT wprowadzili na chińczyków

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: kolego jakich producentów - przecież połowa allegro stoi alibabą w hurcie.

  •  

   pokaż komentarz

   @CrashBack: Jak taniej? Masz odkurzacz Amica wyprodukowany w Polsce za 200 zł plus 46 zł VAT i odkurzacz od chińczyka za 230 zł ale rżniesz na VAT. To czyj jest tańszy? Naprawdę macie takie klapki na oczach? Jak długo pociągnie nasz przemysł?
   @O_V_C:

   @Krzemiec: ale allego nie ma tu nic do rzeczy. Chodzi właśnie o walenie w c!?%! i rznięcie na VAT. Zwykłe złodziejstwo.
   Kupuj sobie u Chińczyka ale płać uczciwie cła i VAT to złego słowa nie powiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @CrashBack: No nie winni tylko nie płacą VAT-u i przemysł dotuje państwo a warunki pracy są często skandaliczne. Jak zarżną wszystkie gałęzie gospodarki w Europie dumpingowymi cenami to zaczną podnosić ceny. Ale wtedy już nas nie będzie na nie stać bo połowa będzie bez pracy a druga połowa będzie za mało zarabiać.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Który to odkurzacz Amica został wyprodukowany w Polsce?

  •  

   pokaż komentarz

   @O_V_C: i cyk cena +200%, panie, super towar, warty pieniędzy.
   Tymi rękoma robiliśmy.

   Już lepiej by wprowadzili przymusową pracę w więzieniach np. do wyrabiania narzędzi.
   Zestaw śrubokrętów/dłut by się przydał ;x
   Polski przemysł nic nie zrobi.

   Wszystko z Europy/Chin.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: I znowu chrzanienie o "patriotyzmie" za pomocą portfela. A prawda jest taka, że zarówno mnie jak i większość normalnych ludzi obchodzą dwie rzeczy: cena i jakoś. A raczej stosunek jednego do drugiego. Jak mam kupić coś co wiem, że będzie niezbyt dobrej jakości (bo np. nie mam kasy a potrzebuję to kupić na już) to kupuję najtańsze możliwe. Jak chcę kupić coś trwalszego to z kolei mniej patrzę na cenę.
   Ale wybacz jak Janusz nie potrafi ogarnąć, że z Chinami należy konkurować właśnie jakością (bo mimo wszystko coraz więcej ludzi właśnie stać na tę lepszą jakość) to niech pada na pysk.

  •  

   pokaż komentarz

   @Escalade: Jeżeli chcemy by sytuacja w tym kraju jakkolwiek ruszyła to musimy być patiotami gospodarczymi. To nie tak że mamy cały czas tylko polskie bo fakt - często gorsze albo niedostępne, ale wyobraź sobie w jak okropnej sytuacji jesteśmy kiedy to na własnym rynku jesteśmy mniejszością i musimy konkutować żeby przetrwać (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  •  

   pokaż komentarz

   Jak ci starego z roboty wyp##@#%$ą bo Chińczyki doprowadzą do bankructwa jego zakład pracy to może pójdziesz po rozum do głowy

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Kwicz dalej jak bydlę, bo "biedne" polskie tłumoki i nieroby nie potrafią nawet produkować taniego badziewia. Które lepiej jest sprowadzić z drugiego końca świata.

   Mentalność wąsatego komucha z "taxi" który zamiast pracować i ogarnąć woli 6 godzin dziennie stać na postoju a później okraść tego pojedynczego biednego idiotę który nie wie jak to działa i się nawinie. Bo dziadulo tak robił, łojciec tak robił a teraz tak robiem ja. Precz z wysyskiem i nieuczciwo konkurencjo...

  •  

   pokaż komentarz

   Nie ważne czym handlujesz, co produkujesz Chińczyk jest bezwzględnie konkurencyjny już na samym VAT. I to dobrze??

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, ale to przecież zupełnie nie o to chodzi. I tak zdecydowana większość rzeczy jest produkowana w Chinach (albo gdzieś indziej) nawet jeśli producentem jest polska firma. Chodzi tylko o to, że handlarze sprowadzają towar z Chin i nakładają swoją marżę. Są zbędnymi pośrednikami. Oczywiście państwo traci na VATcie, ale to zupełnie inny problem.

   To, że ktoś kupi coś u Chińczyka i później sprzeda drożej w Polsce, nie ma nic wspólnego z patriotyzmem.

  •  

   pokaż komentarz

   po co produkowac cos co mozna importowac taniej? to nie chinczycy winni

   @CrashBack: może po to żeby kapitał nie odpływał do Chin, żeby finansować emerytury i opiekę zdrowotną, nie wiem. Może to jednak nie jest tak jak Pan Korwin powiedział i jednak fajnie nie żyć w świecie bezwzględnego totalitaryzmu kapitalistycznego

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl Tak... tylko co ostatniego w łańcuchu szarego konsumenta interesuje to ze ms płacić VAT? Nie dość że mu zajebia połowę pensji na podatki i ZUSy, to jeszcze musi VAT zapłacić... Zamawialem towar z Chin dla firmy na użytek własny. 16 tys VATu musiałem zapłacić. Oczywiscie wystapilem o zwrot i po miesiacu dostslem VAT z...powrotem. ale musze byc VATowcem, przez co gdy klient chce skorzystać z mojej usługi, musi zapłacić 23% drożej! Mógłbym korzystać ze zwolnienia z VAT, wtedy (gdybym nie musial placic VATu) kupilbym taniej towar a usługę mógł zaoferować 1/4 taniej dla konsumenta

  •  

   pokaż komentarz

   Ale wybacz jak Janusz nie potrafi ogarnąć, że z Chinami należy konkurować właśnie jakością

   @Escalade: Przecież dzisiaj nawet USA jakością nie są w stanie konkurować z Chinami pod względem jakości jeśli chodzi o masową produkcję. Chiny już dawno przestały być synonimem c#@%$wości. Po prostu chcesz zamówić tanie gówno co ci chińczyk zrobi tanie gówno. Chcesz zamówić coś zajebistego to ci chińczyk zrobi zajebiście jakościową rzecz.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: większość tutaj to gimnazjaliści, którzy nie widzą tego że wszystkie kraje kupują swoje produkty. Niemiec potrafi całą budowę wstrzymać bo ktoś zamówił polski materiał... były takie przypadki. A w Polsce? Wyj?@$ne i potem wszyscy narzekają że " nie ma dla mnie pracy i muszę jechać za granice za chlebem..." Fakt faktem sam uważam że dodatkowa opłata za sprawdzenie zawartości jest trochę przegięta ale w sumie daje to nam informacje że warto kupować tam droższe rzeczy i wtedy procentowo jest ona pomijalna.

  •  

   pokaż komentarz

   Przecież Amica to chińskie odkurzacze.

   @plebejski_uciekinier: Akurat nie prawda.

  •  

   pokaż komentarz

   @cyrkiel och,ma - poczciwy patriota dyma swoich.

  •  

   pokaż komentarz

   @Miorz: W złym miejscu szukasz przyczyny problemu. Problemem nie jest Polak nie-patriota, który nie kupuje polskiego towaru. Problemem jest wszędobylskie opodatkowanie, które sprawia, że mamy niską siłę nabywczą.
   Opodatkowana jest praca - ZUS, NFZ. To podnosi koszty wszystkich towarów, które są w Polsce robione, a nawet sprzedawane (ale tych, które są robione podwójnie to dotyczy, bo raz, że przy produkcji, a dwa przy sprzedaży, sprowadzanych tylko przy sprzedaży). Dlaczego węgiel z Rosji jest tańszy niż polski? Przecież na oba jest VAT, na oba jest akcyza, w przypadku ruskiego węgla pewnie też cło i na pewno transport na większą odległość więc zapewne jest droższy. Koszty wydobycia (w tym pracy) podbijają cenę przedaży polskiego węgla do takiego poziomu, że zagraniczny jest tańszy.
   Opodatkowane są towary, niektóre kilkukrotnie bo mamy VAT, akcyzę, opłaty paliwowe itd. Oczywiście dotyczy to też towarów zagranicznych, ale zmniejsza naszą siłę nabywczą - zamiast kupić 10 par butów miesięcznie stać Cie przez podatki na mniej takich samych butów.
   Opodatkowany jest też i dochód. Przedsiębiorca, który chce mieć na rękę 1000zł musi sprzedać (pomijam wszelkie inne koszty) towarów za niemalże 1200zł żeby tylko pokryć dochodówkę. Co również zwiększa cenę.
   To wszystko razem sprawia, że w tym kraju zarabia się 3/5 tego, co pracodawca na nas płaci, a z tego co dostaliśmy na rękę sporo oddaje się we wszelkiej maści podatkach i daninach dla państwa. To sprawia, że ludzie muszą szukać oszczędności. Ludzi po prostu nie stać na gospodarczy patriotyzm. Jeżeli ktoś ma wybór:
   - płacić teraz więcej, teraz martwić się jak dożyć do pierwszego, ale za 10 lat może mieć lepiej,
   - płacić teraz mniej i teraz się nie martwić jak dożyć do kolejnej wypłaty,
   to wybierze drugą opcję.
   Dlatego powinniśmy - jako kraj - iść inną drogą niż nakładania na towary z Ali VATu. Powinniśmy tak obniżać tu podatki (szczególnie te zwiększające koszty pracy, bo one mają chyba największy wpływ) żeby nasze towary stały się konkurencyjne cenowo nawet jeśli Chińczyk, Anglik czy inny Ugandyjczyk będzie kombinował na lewo i prawo jak to obejść.
   Tak właśnie rozwinęły się Chiny. Nie dlatego, że omijali VAT w Europie, a dlatego, że u nich są niskie koszty pracy. Chyba każdy koncern światowy produkuje w Azji. Bo tam się produkuje tanio. To sprawiło, że ludzie tam mają pracę, mogą sami kupować, bogacą się, niektórzy otwierają biznesy.
   Oczywiście dla nas może się wydawać, że Chińczyk biedny bo robi za ileśtam dolarów miesięcznie, ale weź pod uwagę, że tam są zupełnie inne koszty życia (tam 100$ da inny poziom życia niż tu, tak jak u nas 1000$ to pensja powyżej średniej, a w USA to gównopłaca), a druga rzecz - dla nich taka praca to i tak podniesienie poziomu życia. Jak ktoś ma wybór głodować na wsi lub robić w fabryce za (dla nas) gówniane pieniądze to wybierze harówkę w fabryce.

  •  

   pokaż komentarz

   @juesend_ej: a ty co produkumesz, ze tak spytam?

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Co takiego Polacy produkują co mogłoby konkurować z wyrobami z Chin, nie sądzę, żeby ktoś zamawiał z Chin europalety, jabłka albo deski rozdzielcze. Jeśli chcesz się do kogoś przyczepić to lepiej przyjrzyj się poczynaniom niejakiego Pana Balcerowicza, który obwieścił wszem i wobec że najważniejszy jest wolny rynek, po czym rozpoczął radosne wyprzedawanie majątku narodowego, na który pracowały pokolenia Polaków w PRL.
   Tak się gra jak przeciwnik pozwala jak mawiał trener Górski, a gorszy pieniądz wypiera lepszy.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Oczywiście wysokie opodatkowanie pracy Polaków nie ma tu nic do rzeczy. Ilu jeszcze frajerów wstanie rano do pracy za ~2500-3000 zł na rękę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Escalade: Mądrego to i dobrze posłuchać :-) Patriotyzm patriotyzmem ale za coś jeść trzeba :-)

  •  

   pokaż komentarz

   Które lepiej jest sprowadzić z drugiego końca świata.

   @juesend_ej: Sprowadzać jest "lepiej" ponieważ:
   * rząd Chinski dotuje przesyłki, dlatego masz rzecz za 1$ i free shipping
   * przymusowa praca więźniów = niższe koszty pracy
   * O BHP w Chinach możemy zobaczyć na LiveLeak = niższe koszty pracy
   * Całkowite olewanie ochrony środowiska = niższe koszty wytworzenia
   * Omijanie podatków

   Przecież jak miałbyś dopłacać VAT na rzecz z Chin to już średnio się opłaca sprowadzać i lepiej kupić w Polskim sklepie i dać pracę Polakom.
   Poza tym jak ktoś wcześniej napisał, państwo musi skąś wziąć pieniądze, jak nie z VAT na cebuladile to od emerytów albo od kogokolwiek innego.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: krajowych producentów? Jaja se k$@#a robisz? 80% sprzedawców to handlarze chińszczyzną.

  •  

   pokaż komentarz

   Poza tym jak ktoś wcześniej napisał, państwo musi skąś wziąć pieniądze, jak nie z VAT na cebuladile to od emerytów albo od kogokolwiek innego

   @yggdrasil: Tu wchodzimy w inny problem. Nasze państwo chce na wszystko dać, a żeby to zrobić to trzeba dużo zabrać. Nigdy nie będziemy potęgą gospodarczą jeśli będziemy mieli wysokie wydatki budżetowe (bo te implikują wysokie podatki, a to implikuje wolniejsze bogacenie się społeczeństwa). Dlatego należy uciąć wydatki budżetowe. Dzięki temu będzie można zmiejszyć podatki więc ludzie będą mogli więcej inwestować lub konsumować.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak taniej? Masz odkurzacz Amica wyprodukowany w Polsce za 200 zł plus 46 zł VAT i odkurzacz od chińczyka za 230 zł ale rżniesz na VAT. To czyj jest tańszy?

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Proponuję zawalczyć o obniżkę VAT, a nie o podwyżkę podatku dla towarów importowanych.

   #wszyscyjestemykonsumentami

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl:
   Gdyby chodziło o różnice 23 czy nawet 25% w cenie to nikt by nie ruszyl chińskiego badziewia. Chodzi o to ,że odkurzacz Amica kosztuje 1200zl ,a odkurzacz z chin 200zl. Tak samo jak ceny telefonów Samsung czy LG a ceny xiaomi lub innych chińskich odpowiedników. Nikt mi nie powie ,że wolał by kupic chiński telefon czy jakiś inny sprzęt za 20% taniej niż markowy trochę drożej.

  •  

   pokaż komentarz

   @CrashBack:
   po co produkowac cos co mozna importowac taniej? to nie chinczycy winni

   Z drugiej strony po co wspierać i ułatwiać produkcję w Polsce (tak jak robią kraje Unii na zachodzie), skoro można utrudniać import?

   Typowe dla Polski: nie ułatwić sobie, tylko utrudnić komuś innemu, żeby przypadkiem nie miał lepiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: to sobie płać ten VAT i daj innym oszczędzić ciężko zarobione pieniądze. Likwidacja VAT to likwidacja problemu.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl
   Uwazasz, ze na allegro nie sprzedają towarow z ali, tylko ze z wieksza marza? I to nieuczciwe, ze pomine jednego posrednika?

  •  

   pokaż komentarz

   po co produkowac cos co mozna importowac taniej? to nie chinczycy winni

   @CrashBack: Wenezuelczycy mówili to samo i dzisiaj są w ciemnej dupie, bo przed kryzysem nie produkowali już prawie nic u siebie i po spadku cen ropy wszystko zaczęło mieć kosmiczne ceny.

  •  

   pokaż komentarz

   JESTEŚCIE JAK j?#@NI GAPOWICZE OBURZAJĄCY SIĘ NA TO, ŻE ZTM ZATRUDNIŁ KANARÓW.

   to sobie płać ten VAT i daj innym oszczędzić ciężko zarobione pieniądze. Likwidacja VAT to likwidacja problemu.
   @sysadmin: @flito: Tak, tak, zlikwidujmy VAT, ZUS, dochodowy akcyzę na paliwo papierosy -zlikwidujmy państwo. j?#@ną Somalię sobie zafundujmy.

   Kwicz dalej jak bydlę, bo "biedne" polskie tłumoki i nieroby nie potrafią nawet produkować taniego badziewia. Które lepiej jest sprowadzić z drugiego końca świata.

   @juesend_ej: Sam sobie kwiczy tępaku. Sprowadzaj sobie chińskie badzie ile chcesz ale płać takie same podatki jak producent polskiego badziewia. Przerasta ciebie to? nie widzisz że to nie uczciwa konkurencja?
   A jak porównujesz do taksówki to porównuj wąsatego janusza z licencją wykupionym OC, z autem z przeglądem technicznym, kasą fiskalną i uczciwym licznikiem z lewusem bez OC, bez przeglądu, nie płacącego podatków składek ZUS, Chorobowego i jeżdżącego na lewym paliwie przemyconym z rosji albo ukradzionym gdzieś na budowie.
   Niech sobie janusz jest debilem absurdalnym modelem biznesowym ale debilem który respektuje obowiązuje prawo. Kasuje drogo to niech go konkurencja wykończy-ale uczciwie a nie dlatego, że nie płaci podatków.

   Chodzi tylko o to, że handlarze sprowadzają towar z Chin i nakładają swoją marżę. Są zbędnymi pośrednikami. Oczywiście państwo traci na VATcie, ale to zupełnie inny problem.

   @cyrkiel: No włąśnie to jest podstawowy problem. Państwo ma w nosie czy kupisz z pośrednikiem czy bez. Czy na allegro czy na bazarze na stoisku pana Mietka czy u chińczyka. Chodzi o to abyś uczciwie płacił podatki. Nikt ci nie broni kupować na ali-ale płać ten j?#@ny VAT. bo nalezy się on państwu jak psu buda.

   > I znowu chrzanienie o "patriotyzmie" za pomocą portfela. A prawda jest taka, że zarówno mnie jak i większość normalnych ludzi obchodzą dwie rzeczy: cena i jakoś.

   @Escalade: Ale czy ktoś ciebie zmusza do kupowania polskiego? Czego nie rozumiesz? Kupuj chińskie ale płać takie same podatki jak każdy. Bo raz że robisz w c??#! krajowych producentów, których towar nałożony jest 23% VAT to dwa że koszty funkcjonowania państwa przerzucasz na resztę obywateli bo ty na jakimś p$$!%?#onym długopisie chcesz zaoszczędzić 40 groszy.
   I dlaczego ja mam za ciebie wyłożyć te 40 groszy? Albo emeryt w rachunku za prąd, leki czy rachunku za TV/telefon?

   @MarMac: No naprawdę straszne podatki mamy-jedne z najniższych w europie a i tak znajdzie się powód i usprawiedliwienie aby ciąć w chuja. Tak kupujmy od chińczyka, który nie ponosi żadnych kosztów funkcjonowania państwa w Polsce, budowy i utrzymania infrastruktury,systemu edukacji i służby zdrowia, przejdźmy w szarą strefę. Ciekawe skąd państwo weźmie kasę na całą tą zabawę? Od Chińczyka czy od tych co tu funkcjonują legalnie? Komu podniesie koszty pracy i podatki? Nie widzisz tej karuzeli sp$$!%?#enia? Chińczyk podatku nie zapłaci, nie zapłacisz go ty niepłacąc VAT to zapłaci go polski producent albo inny uczciwy konsument, który z wydatkami nie może ominąć VAT- i będzie to najczęściej jakiś emeryt bo on leków ani rachunków za mieszkanie i opłat u Chińczyka nie zrobi.
   Kogo wy tu okradacie? Zastanawialiście się?
   Banda j?#@nych gapowiczów bez krzty sumienia i odrobiny uczciwości racjonalizująca swoje złodziejstwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @O_V_C: A druga połowa to brandy polskie i niepolskie produkujące w Chinach, których jedyną, aczkolwiek mocno wątpliwą, zaletą jest dawanie gwarancji na zakupiony towar. Tylko weź się chandrycz z polskim sprzedawcą o reklamację towaru tygodniami i często bezskutecznie, skoro taką reklamację Chińczyk załatwia ciupasem, i to nawet długo po zakupie.

  •  

   pokaż komentarz

   Uwazasz, ze na allegro nie sprzedają towarow z ali, tylko ze z wieksza marza? I to nieuczciwe, ze pomine jednego posrednika?

   @spinacz_zbawiciel: Pomijaj sobie pośredników ale płać cło i VAT. I mam w dupie gdzie kupujesz do czasu aż płacisz VAT i cła.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: wiesz, że w Polsce VAT jeszcze niedawno nie istniał? I dobrze było.

  •  

   pokaż komentarz

   Tak, tak, zlikwidujmy VAT, ZUS, dochodowy akcyzę na paliwo papierosy -zlikwidujmy państwo. j%!$ną Somalię sobie zafundujmy.

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl:

   Nie likwidujmy tylko OBNIŻMY. Przecież gdyby VAT był dużo mniejszy, dochodowy również, to nie opłacałoby się kombinować na lewo i prawo, tylko zapłacić mały podatek. Przez efekt skali, wpływ do budżetu byłby w rzeczywistości WIĘKSZY ponieważ zmniejszyłaby się szara strefa

  •  

   pokaż komentarz

   @sysadmin: Ale teraz istnieje, wiec go płać. Jak nie chcesz go płacić to wskaż z jakich obowiązków ma zrezygnować państwo albo inne źródła finansowania, wygraj wybory, zmień traktaty unijne i zlikwiduj VAT. A nie okradaj jak zwykły złodziej.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie likwidujmy tylko OBNIŻMY. Przecież gdyby VAT był dużo mniejszy, dochodowy również, to nie opłacałoby się kombinować na lewo i prawo, tylko zapłacić mały podatek. Przez efekt skali, wpływ do budżetu byłby w rzeczywistości WIĘKSZY ponieważ zmniejszyłaby się szara strefa
   @flito: Ale do jakiego poziomu? I ja nie opłaciło by się kombinować? To jest wielkie kombinowanie usiąść przed kompem i zamówić u Chińczyka? Ty na allegro czy na ceneo bierzesz pierwszy produkt z góry czy jednak sortujesz po cenie?
   Jak zaoszczędzisz te 16 zł na towarze za 100 zł to co gdzie kupisz kupując przez internet?

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: sam jesteś złodziej. To się nazywa konkurencja. Typowy polaczek z komunistycznym myśleniem - byle doj!$#ć innym, żeby mieli tak samo źle albo gorzej.

  •  

   pokaż komentarz

   @sysadmin: No właśnie o to chodzi, że to nie jest uczciwa konkurencja. Skoro krajowy konkurent płaci 23% VAT a Chińczyk nie płaci.
   Polaczka to sobie zrób i wychowaj. A łeb sam masz spaczony komunistycznym myśleniem, zero szacunku do prawa, państwa i własności. Tylko byś dymał wszystkich i jeździł na gapę.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: ja teraz nie mówię o samych chińskich zakupach, tylko o podatkach ogólnie. Gdyby obniżyć podatki, w tym VAT i dochodowy, to przedsiębiorcom przestałoby się opłacać kombinować i ogółem by wzrosły wpływy

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: ogarnij się, bo nie masz pojęcia o biznesie. Załóż firmę, potem zacznij płacić podatki. Ale najpierw skończ szkołę, bo trzeba być 18+ żeby móc założyć działalność.

  •  

   pokaż komentarz

   @flito: kombinowanie jest łatwiejsze, im bardziej skomplikowany jest system podatkowy, a nasz... no cóż - do prostych nie należy.

  •  

   pokaż komentarz

   @flito: To nie zawsze jest prawda, ale już nie będę drążył bo to temat na osobną dyskusję i nie w tym miejscu:)

  •  

   pokaż komentarz

   @sysadmin: To masz swoją firmę? I uśmiecha ci się konkurowanie z Chińczykiem który handluje bez podatków?
   To ty chyba masz "firmę", jakiś śmieszny etat udający JDG a nie rzeczywistą działalność gospodarcza, a tym bardziej produkcyjną.
   Ty wystawiasz swój towar na rynku po 100 zł i państwo nalicza ci 23% VAT czyli konsument widzi cenę 123 zł.
   Chińczyk wystawia identyczny towar w identycznej cenie i unika 23% VAT czyli konsument widzi cenę 100 zł.

   Oczywiście konsument oleje chińczyka i kupi u ciebie i da tobie zarobić:) poczytaj sobie wypowiedź @Escalade, którą cytowałem już wyżej ale acytuję jeszcze raz

   I znowu chrzanienie o "patriotyzmie" za pomocą portfela. A prawda jest taka, że zarówno mnie jak i większość normalnych ludzi obchodzą dwie rzeczy: cena i jakoś.

   I ty popierasz chińczyka bo masz własną firmę i masz pojęcie o biznesie?( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
   Ta sama jakość, ten sam towar- no przykro mi - przegrałeś ceną o marne 23%.

   Jestem pełen podziwu dla twojej znajomości biznesu.

  •  

   pokaż komentarz

   Nikt ci nie broni kupować na ali-ale płać ten j?!#ny VAT. bo nalezy się on państwu jak psu buda.

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Gówno się należy. Do 22 euro w UE jesteśmy od tego zwolnieni.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: jestem pełen podziwu dla Ciebie. Nie rozumiesz, że mnie bardziej opłaca się kupić dokładnie ten sam towar u źródła niż u polskiego importera? Dzięki temu mogę i ja obniżyć moje ceny dla moich klientów i być konkurencyjnym. Fuck logic. Widać - masz pojęcie o biznesie. Na poziomie przedsiębiorczości w liceum.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: bo ty byś jak typowy socjalista równał wszystko w dół, czyli jak np uber konkuruje "nieuczciwie" z taxi (i to działa, więc nie potrzeba tych wszystkich taksówkarskich wymogów) to byś zamiast poznościć te wszystkie obowiązki taksówkarzy - nałożył te same obowiązki na kierowców ubera

   Tak samo tutaj. Ty jesteś zwolennikiem tego, żeby zamiast dążyć do obniżki podatków (i w konsekwencji cen produktów) po prostu doj%@#ć VAT na wszystko co leci od chińczyków przez co tak naprawdę zabrać kolejne pieniądze z kieszeni wielu ludzi.

   Bo socjaliści wciąż żyją przekonaniem, że państwo jest bogate jak ściąga kupę podatków i rozdaje socjal (więc też obsługuje te wszystkie operache, czyli marnuje pieniądze np na dodatkowych urzędników, którzy nie produkują żadnych dóbr), a nie jak jego obywatele są bogaci.

   Potem właśnie masz dokładnie taką sytuacje jak u nas w kraju, że założenie jakiejkolwiek firmy wiąże się z dużym ryzykiem ze względu na niejasne przepisy podatkowe. Kupa ludzi nie może nawet pomarzyć o założeniu firmy bo nie jest w stanie uzbierać kapitału itd. Tak wysokie podatki jak są u nas to jest po prostu zwykła kradzież wspomagana monopolem na przemoc i ty się dziwisz, że ludzie szukają oszczędności wszędzie gdzie się da i wolą handlować z kimś kto oferuje im lepsze ceny? Poglądy które tu forsujesz to jest jakiś absurd.

  •  

   pokaż komentarz

   @sysadmin: No niezły fuck logick i klapki na oczach:)))
   Jeśli jesteś firmą to gdzie płacisz VAT? rozmawiamy o chyba dwóch różny spawach? i ty masz działalność? Ja pierdolę:)
   Tylko po co twoim klientom pośrednik jak ty?
   Ty złożysz coś z chińskich części i twój gotowy produkt będzie o 23% VAT droższy. Chińczyk VAT nie zapłaci. No na bank zarobisz:)
   W dupie mam pośredników, i VAT którego ty płacić nie musisz, chodzi o finalny produkt obłożony VAT. I ty tego nie pojmujesz że to jest dla ciebie realna konkurencja? I ty masz działalność?
   No ja p%@@@!!ę.

  •  

   pokaż komentarz

   @heheszkitroche: A co to uczciwa konkurencja wspólnego z socjalizmem koleś? Weź mi to wytłumacz?
   Nawet gdyby VAT był 0,001% to towar niepłacenie tego podatku jest nieuczciwą konkurencją.

   A firmę założysz w kilka godzin nie wychodząc z domu bez większych problemów i możesz olewać znajomośc podatków wystarczy stówka albo trzy na księgowość:)
   sami biznesmeni, biznes znający z tekstów Faktu

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Morawiecki dyma przedsiebiorcow a majfriendy jego i kolo sie zamyka :) kazdy jest wydymany ze az milo :)

  •  

   pokaż komentarz

   Zamawialem towar z Chin dla firmy na użytek własny

   @flito: Przecież to się wyklucza.

  •  

   pokaż komentarz

   @niki_niki: sorki, źle to ubrałem w słowa.

   Na własny użytek (firmy). W sensie nie towar do dalszej odsprzedaży, tylko do dostarczenia klientom usługi

  •  

   pokaż komentarz

   @flito: Czyli nie na własny użytek, tylko do działalności firmy.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: To, że twoim rozwiązaniem problemów jest w praktyce podniesienie Polakom cen, a nie widzę żebyś tutaj był przeciwnikiem naszych poj@%$nie wysokich podatków

   A firmę założysz w kilka godzin nie wychodząc z domu bez większych problemów i możesz olewać znajomośc podatków wystarczy stówka albo trzy na księgowość:)
   sami biznesmeni, biznes znający z tekstów Faktu

   No i co ci po firmie do której nie byłeś w stanie zaoszczedzić nic na zakup towaru/spretu itd?

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Brawo za argumenty ad personam. Na prawdę - widać wysoką kulturę osobistą.

   No naprawdę straszne podatki mamy-jedne z najniższych w europie a i tak znajdzie się powód i usprawiedliwienie aby ciąć w chuja.
   No i jak widać nadal za wysokie. Mieszkam w Polsce B. Mojej rodzinie akurat się powodziło, ale chodziłem z dziewczyną, której rodzice mieli trójkę dzieci na utrzymaniu, a oboje zarabiali w sumie 3 tysiące złotych. Tam każdą złotówkę oglądało się kilkanaście razy zanim się ją wydało. I takich rodzin w Polsce są tysiące. Myślisz, że ich obchodzi jakiś tam rozwój państwa? Że ich obchodzą podatki w Niemczech czy UK? Nie! Ich nie obchodzi to czy szpital w Warszawie będzie miał kasę na nowy oddział. Ich obchodzi to czy starczy do pierwszego. Czy dzieci będą miały buty na zimę.
   To dla takich ludzi najbardziej bolesne są wszelkie podwyżki podatków, bo każda (tak, nawet dochodowy dla bogaczy, bo bogacz pokryje sobie podatek w cenie towarów, które sprzedaje) ich dotknie w sposób odczuwalny.
   Dla takich ludzi możliwość kupienia czegoś po taniości to wybawienie od zmartwień. Nie popieram oszukiwania państwa, ale chyba lepiej żeby biedni kupili u Chińczyka bez VAT niż przymierali głodem (co i tak skończy się obciążeniem państwa, bo zarówno pomoc społeczną jak i opiekę zdrowotną finansuje państwo).
   Pytasz się z czego państwo może zrezygnować. Proszę tak na szybko:
   - górnictwo - ciach! i ciach! (to duży wydatek, jednym ciachnięciem tego nie utniesz, ludzie i tak kupują często ruski węgiel więc po co dotować nierentowne kopalnie?),
   - pomoc socjalna - ciach! (tu potrzebna jest szeroka zmiana systemowa - szerokie kontrole, które wykryłyby pobieranie nienależnych zasiłków)
   - fundusz kościelny - ciach!
   - utrzymanie urzędów pracy - ciach! (zatrudnić w gminie jedną osobę, która będzie jedynie przyjmowała wnioski o nadanie statusu bezrobotnego i dawała zasiłek),
   - telewizja publiczna i polskie radio - ciach! (niech wprowadzą reklamy w trakcie trwania filmów, a abonament RTV sobie pobierają od dostawców telewizji takich jak Cyfrowy Polsat, to oczywiście zwiększy cenę dla klienta, ale jakby to był wzrost o 5zł to koszt dla obywatela niewielki, a ściągalność lepsza niż obecnie),
   - polski instytut sztuki filmowej - ciach! (jakie wartościowe dzieła to to finansuje?)
   - wszelkie inne fundusze jak rozwoju kultury fizycznej, promocji wieprzowiny itd. itd. - ciach!
   - wydatki na nowe pomniki, muzea itp. twory - ciach!
   - przejrzenie zatrudnienia urzędniczego i wywalenie urzędników dublujących się, niepotrzebnych itp.
   Do ostatniego szerszy komentarz. Księgowość: w chyba każdej jednostce organizacyjnej w samorządach (czyli w szkołach, przedszkolach, domach kultury itd.) są osoby odpowiedzialne za finanse, ale organ nadzorujący (np. gmina) też ma osoby odpowiedzialne za finanse, które zbierają faktury od tych niżej, często to właśnie gmina je opłaca. W efekcie mamy osobę, która opisuje faktury w szkole i osobę, która fakturę czyta i opłaca w gminie - w efekcie w małej gminie w księgowości siedzi 5 osób (w tym skarbnik - główna księgowa), które głównie opłacają faktury z jednostek organizacyjnych, bo płatności za działalność samego urzędu jest niewiele;
   Dalej: małe gminy mają takie stanowiska jak ds. oświaty, kultury i opieki zdrowotnej - ale oświatę realizują szkoły, kulturę domy kultury (często w gminie jest jeden dom kultury), a opieka zdrowotna często jest w rękach prywatnych (z kontraktem dla NFZ). Co więc robi osoba odpowiedzialna za opiekę zdrowotną? Nic. Za kulturę i oświatę? Przewala papierki, nic nie wnosi. Bo przecież w małych gminach oświata się nie zmienia. Może w Warszawie są jakieś większe ruchy w oświacie, ale w małych gminach to tylko biurokracja.
   W skali kraju takich etatów jest mnóstwo - nie tylko samorządy, ale też spółki skarbu państwa itd. Takie osoby można byłoby zwolnić i oszczędzić pieniądze albo przenieść na stanowiska kontrolujące czy np. zasiłek jest pobierany uczciwie lub czy nie dochodzi do wałków podatkowych i w ten sposób oszczędzić lub zyskać.

  •  

   pokaż komentarz

   Pytasz się z czego państwo może zrezygnować. Proszę tak na szybko:
   - górnictwo - ciach! i ciach! (to duży wydatek, jednym ciachnięciem tego nie utniesz, ludzie i tak kupują często ruski węgiel więc po co dotować nierentowne kopalnie?),
   - pomoc socjalna - ciach! (tu potrzebna jest szeroka zmiana systemowa - szerokie kontrole, które wykryłyby pobieranie nienależnych zasiłków)
   - fundusz kościelny - ciach!
   - utrzymanie urzędów pracy - ciach! (zatrudnić w gminie jedną osobę, która będzie jedynie przyjmowała wnioski o nadanie statusu bezrobotnego i dawała zasiłek),
   - telewizja publiczna i polskie radio - ciach! (niech wprowadzą reklamy w trakcie trwania filmów, a abonament RTV sobie pobierają od dostawców telewizji takich jak Cyfrowy Polsat, to oczywiście zwiększy cenę dla klienta, ale jakby to był wzrost o 5zł to koszt dla obywatela niewielki, a ściągalność lepsza niż obecnie),
   - polski instytut sztuki filmowej - ciach! (jakie wartościowe dzieła to to finansuje?)
   - wszelkie inne fundusze jak rozwoju kultury fizycznej, promocji wieprzowiny itd. itd. - ciach!
   - wydatki na nowe pomniki, muzea itp. twory - ciach!
   - przejrzenie zatrudnienia urzędniczego i wywalenie urzędników dublujących się, niepotrzebnych itp.


   @MarMac:
   A teraz weź i podlicz jaką część z blisko 750 mld zł wydatków publicznych wywaliłeś i jakie będą tego konsekwencje. Nawet 10% pewnie nie dobiłeś.

   Swoją drogą chcesz likwidować pomoc socjalną i w zamian tolerować oszustwa na VAT? To już nie lepiej podnieść kwotę wolną od podatku aby aktywizować zawodowo ludzi i wyciągać ich z szarej strefy?

   Może lepiej aby zatrudniającym była nie szkoła a bezpośrednio gmina, nauczyciel podlegał pod kadry w gminie, wypłaty brał z gminy-po co tam takie rozdrobnienie?:)
   Może w ogóle zlikwidować gminy a ich kompetencje przekazać w ręce powiatów?:) Jedna księgowość zamiast 8? likwidujemy 2500 stołków wójtów, 50 000 stołków radnych i lekko licząc 20-40% urzędników pracujących w gminach:)

  •  

   pokaż komentarz

   A teraz weź i podlicz jaką część z blisko 750 mld zł wydatków publicznych wywaliłeś i jakie będą tego konsekwencje. Nawet 10% pewnie nie dobiłeś.

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Klik. Dane co prawda za 2016, ale wtedy sama pomoc społeczna i rynek pracy to były 10% budżetu. Z resztą - nawet jeśli to byłoby tylko 5% to zawsze można z tytułu tych oszczędności:
   - zmniejszyć dziurę budżetową (dług publiczny),
   - zmniejszyć podatki,
   - przeznaczyć te środki na bardziej racjonalne cele.

   Swoją drogą chcesz likwidować pomoc socjalną i w zamian tolerować oszustwa na VAT? To już nie lepiej podnieść kwotę wolną od podatku aby aktywizować zawodowo ludzi i wyciągać ich z szarej strefy?

   Jestem generalnie za obniżeniem podatków. Czy miałoby to być w formie obniżenia VAT czy podniesienia kwoty wolnej to już kwestia wtórna. Dodatkowo to nie tak, że jestem za przyzwoleniem na omijanie VAT ściągając towary z Chin. Ja po prostu uważam, że drogą do rozwoju tego państwa nie powinno być ovatowanie wszystkiego, a wręcz przeciwnie - jak najmniejsze opodatkowanie. Ludzie chcą mieć łatwiej - wtedy się rozwijają, a większość chce się rozwijać. Jeśli teraz mają łatwiej, bo mogą ominąć VAT sprowadzając z Chin to to robią. Może więc zróbmy tak żeby ludzi było stać na kupowanie u nas. Obecnie - przez wysokie opodatkowanie - ludzi nie stać więc kombinują. Oczywiście zawsze znajdzie się grupa, która będzie chciała ominąć VAT czy inne podatki - tego nie przeskoczysz bez solidnego aparatu kontrolującego, ścigającego i karzącego. Jednak jeśli ceny w Polsce byłyby nieznacznie tylko wyższe niż w Chinach to ludziom nie chciałoby się czekać miesiąc czy dwa na dostawę.
   Podam przykład z życia mojej Różowej. Zamówiła pewne rzeczy na Allegro. Później zobaczyła takie same towary na Ali. I teraz wyobraź Pan sobie. Na Allegro za 4 przedmioty zapłaciła 50zł. Na Ali za 50zł kupiłaby, jak mnie pamięć nie myli, 12 czy 13 takich. To jest trzykrotnie wyższa cena w Polsce niż w Chinach.

   Może lepiej aby zatrudniającym była nie szkoła a bezpośrednio gmina, nauczyciel podlegał pod kadry w gminie, wypłaty brał z gminy-po co tam takie rozdrobnienie?:)

   I podlega, i pobiera. Przynajmniej w małych gminach tak jest. Z tym, że biurokracja sprawia, że i tak ktoś się finansami i kadrami w obrębie szkół nadal zajmuje, a później niesie kwity do gminy celem zatwierdzenia.

   Może w ogóle zlikwidować gminy a ich kompetencje przekazać w ręce powiatów?:) Jedna księgowość zamiast 8? likwidujemy 2500 stołków wójtów, 50 000 stołków radnych i lekko licząc 20-40% urzędników pracujących w gminach:)

   Oczywiście tylko, że to wymaga większych zmian niż tylko zlikwidowanie gmin. To by wymagało zmniejszenia biurokracji, a z tym jest problem. Ba! Gdybyśmy zrobili porządną reformę administracji (czyt. biurokracji) to nie trzeba byłoby likwidować gmin żeby znaleźć spore oszczędności.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl:

   Nie likwidujmy tylko OBNIŻMY.

   @flito: przede wszystkim dajmy sensowną kwotę wolną od ZUS i PIT oraz podnieśmy progi. Stawki mogą pozostać ale łupanie 40% już pensji minimalnej to kopanie leżącego i naprawdę znaczny bloker dla gospodarki i konsumpcji, a w rezultacie również wzrostu wpływów do budżetu.
   Druga sprawa to ZUS od jednoosobowych działalności. To się powinno skalować, a nie sztywny "abonament" niemal już 1500 za sam fakt zarejestrowania działalności. Ten ZUS również powinien być w jakiś sposób zależny od dochodu i mieć kwotę wolną. Inaczej to jest blokowanie ludzkiej inicjatywy, bo ludzie z pomysłem ale bez kasy boją się zacząć działalność, gdy wiedzą, że muszą płacić za nic, gdy sami jeszcze nie wiedzą czy/kiedy im się uda zarobić na swoim pomyśle. Czyżby podjęcie ryzyka założenia własnej firmy nie było wystarczające, że musimy je systemowo powiększać? Państwo w ten sposób ukręca łeb wielu inicjatywom gospodarczym już w zarodku.

   I nim ktoś to napiszę, to od razu uprzedzę, że za p?#$%%#enie "nie zarobisz nawet na ZUS to lepiej zostań na etacie" powinna z miejsca być kula w łeb i przerobienie zwłok na kompost albo paszę dla świń. Tak nie kumające otaczającego je świata ameby już nie rokują w żaden sposób, ich egzystencja jest szkodliwa dla społeczeństwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Escalade: każdy ma trochę racji jak to tak poczytać :) fakt taki jest, że najczęściej z Chin kupuje się drobne pierdoły oraz elektronikę, a to ze względu na to, że szkoda płacić za markę, a nie za produkt - mam na myśli np telefony. Allegro moim zdaniem rzeczami z Chin stoi i ciężko tutaj się doszukiwać patriotyzmu. A Ty masz rację taka, że jak chcesz wkretarke do domu, coś tam czasem przykrecic to kupujesz taka za 200zl a nie za 2000. Ale jak wiadomo na wszelkiego typu forach od razu się dowiesz, że jak nie masz tej przykładowej wkrętarki za 2000 to nawet mebli nie skręcisz. Nagle wszyscy wszystko mają w wersji high endowej, najlepsze, najdroższe itd. Pewnie wielu takich jest, ale reszta wyszukuje w necie co i jak i naciaga.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl
   Generalnie nie place bo wszystko co zamawiam jest ponizej 22EUR. A jakbym VAT musial placic to tylko 19%, a nie 23, wiec i tak zaoszczędzę.

  •  

   pokaż komentarz

   @CrashBack: dokladnie, gdyby X (tu wstaw najgorszy najbardziej pogardzany kraj) produkowalby tanio a dobrze i wysylal za darmo ludzie dalejby kupowali

   tak dziala wolny rynek

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: albo rządzący pójdą po rozum do głowy albo polegniemy. Narazie światem rządzi kraj który niema vatu, emerytur i publicznej służby zdrowia. Doganiają go Chiny które sa pracowite jeszcze bardziej brutalnie od USA. Tym czasem w Polsce wpadamy na niedziele wolne od handlu i z góry przegrana wojnę z tańszym produktem.

  •  

   pokaż komentarz

   Dobrze? I co ma do tego allegro?
   To zwyczajne nieuczciwe wykańczanie krajowych producentów. Nie ważne czym handlujesz, co produkujesz Chińczyk jest bezwzględnie konkurencyjny już na samym VAT. I to dobrze??


   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl:
   To niech zmniejszą VAT. Jeśli polski producent nie jest w stanie konkurować w Polsce z producentem dostarczającym swoje towary z drugiego końca świata to nie bardzo jest po co chronić takiego producenta. Niech się zreformuje albo zginie.

  •  

   pokaż komentarz

   że za p!#?$%?enie "nie zarobisz nawet na ZUS to lepiej zostań na etacie" powinna z miejsca być kula w łeb i przerobienie zwłok na kompost albo paszę dla świń.

   @szpongiel: zgadzam się w 100%

   Takie coś to można powiedzieć do kogoś kto firmę 5-10 lat prowadzi a nie to kogoś to ma 1000 pomysłów na minutę i chciałby chociaż jeden zrealizowac

  •  

   pokaż komentarz

   @flito: tak, jeśli ktoś prowadzi firmę w pełnym wymiarze godzin, a nie jako zajęcie dorywcze i po 5-10 latach nadal ledwo wyrabia na ZUS to raczej sukcesu nie odniósł. Nie mniej jednak czy rolą państwa faktycznie jest uj@?@ć takiego nieudanego firmowicza?
   A co jeśli on mieszka w pcimiu dolnym, wyciąga te 1500-1800 i bez obciążenia go tymi opłatami wystarczałoby mu to na skromne życie. Czy faktycznie lepiej go zatopić i zepchnąć na zasiłki? I dla kogo to jest wtedy lepiej - dla państwa, które wcześniej może nań by nie zarabiało przy kwocie wolnej ale teraz musi doń dopłacać, czy może dla samego zawodnika, który miał jakieś zajęcie i motywację, a teraz drzwi do stoczenia się albo popadnięcia w marazm i depresję stoją dlań otworem?
   Reasumując, wg mnie nigdy tak się nie powinno mówić. Tzn. mówić jak mówić, bo można powiedzieć "Ech, ten Henio somsiad to cinko przyndzie, chyba mu te interesy nie ido" ale po ch@! go systemowo zatapiać. Czyja w tym jest niby korzyść? (pytanie retoryczne)

   No i pozostaje jeszcze kwestia prowadzenia działalności dorywczo/sezonowo. Sztywny ZUS wyklucza legalność takiej opcji. Trzeba robić na czarno ryzykując, że urzędasy dobiorą się do dupy albo nie robić wcale. Oba wybory są smutne, tym bardziej że coś dorywczego może czasem przerodzić się w full opcję jeśli chwyci.
   Tak to państwo buduje świetną relację i kapitał zaufania z obywatelem dławiąc inicjatywę w zarodku. Stąd to brutalne zdanie o kuli w łeb dla tych, co bronią tak szkodliwego stanu rzeczy.

  •  

   pokaż komentarz

   To zwyczajne nieuczciwe wykańczanie krajowych producentów.

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: co? Krajowych rzeczy nie kupisz na ali, a allegro to zwykłe kombinatory. Raz, że sama platforma spadła na ryj i jest swoją karykaturą a poza tym jak szukałem na allegro jednej części to czas oczekiwania był miesiąc. Zgadniesz czemu, czy Ci wytłumaczyć? A cena 3x taka jak na ali. Jest to tylko wykańczanie cwaniaków, którzy zamiast poprawić jakość usług próbują prawnie zmusić wk@%#ionych użytkowników do zakupów u siebie, bo ci przez cwaniactwo allegro je po prostu omijają. Jeżeli mam więc pozwolić się dymać w imię prawa, to p#!?%#!ę takie prawo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Krzemiec: Wasza glupia polacka krotkowzrocznosc jest glowna przyczyna kulejacego Polskiego przemyslu.
   Kupie u chinola bo taniej, kurla bez vatu bez cla, a potem z placzem do rzundu dlaczego podatki podnosi, omg!
   Nic dziwnego, ze chinczycy chca zalac europejski rynek swoim gownem przy uzyciu jedwabnego szlaku 2.0.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Za to u Ciebie szacunek szczegolnie do drugiego czlowieka az kipi. Ciekawe czy poza komputerem tez jestes taki wyszczekany.

  •  

   pokaż komentarz

   @MarMac: A za co będziemy martwych z ulic chować jak pomoc społeczna ciach, czy też dokarmiamy bezpańskie psy w ten sposób?. Łatwo "ciach" krzyczeć.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: p?$@?!! się pan. paliwo opodatkowane wielokrotnie, płaca opodatkowana podwójnie, to tego wyżyłowane stawki vat na inne towary i usługi. Możesz się pluć do woli a i tak to niczego nie zmieni.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nedkely: Kulejący przemysł jest z powodu kapitalistycznej chciwości - zamiast założyć fabrykę w Polsce i zarobić, to założę w Chinach bo zarobię więcej.

  •  

   pokaż komentarz

   @BQP: Powtarzam kupuj na aliexpres ile chcesz. Ale jak masz płacić VAT, cło to płac a nie kombinuje i nie oburzaj się, ze ktoś kontroluje paczki i nalicza podatek.
   Mam w nosie czy kupujesz na ali czy na allegro bylebyś podatki płacił.

  •  

   pokaż komentarz

   @ojojvoj: Zarobi wiecej bo nie opodatkowana i rzad chin chetnie daje ulgi i dotacje nawet, tylko po to by pozniej zabic ten biznes i przejac za grosze.
   Wykopki nie rozumieja, ze tutaj walka toczy sie z krajem, dla ktorego dumpingowe ceny czy wykupienie Polski to nie problem zorganizowac, ciesza sie bo kupili od chinczyka, ktory ominal wszystkie regulacje, ograniczenia i podatki, ktore musi placic przecietny Polski przedsiebiorca.
   Nic dziwnego dlaczego w Polsce niczego sie nie produkuje, skoro wiekszosc to kretyni, ktorzy kupia byle taniej, nie patrzac na rece sprzedajacemu.
   W USA to rozumieja, w Polsce daliby sie wyruchac chinczykom za tani plastikowy syf, byle byl za pinc zlotych, zenada.

  •  

   pokaż komentarz

   p$@$#!@ się pan. paliwo opodatkowane wielokrotnie, płaca opodatkowana podwójnie, to tego wyżyłowane stawki vat na inne towary i usługi. Możesz się pluć do woli a i tak to niczego nie zmieni.
   @Toszeron:
   Idż podp$@$#!@ kiełbasę z lidla bo za drogo sprzedają ziemniaki, ser i piwo:) Co za logika zbyszka opryszka usprawiedliwiającego swoje złodziejstwo

  •  

   pokaż komentarz

   Powtarzam kupuj na aliexpres ile chcesz. Ale jak masz płacić VAT, cło to płac a nie kombinuje i nie oburzaj się, ze ktoś kontroluje paczki i nalicza podatek.
   Mam w nosie czy kupujesz na ali czy na allegro bylebyś podatki płacił.


   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: powtarzam: na chwilę obecną większość allegro to cwaniaki zamawiające z aliexpres z marzą 5x a płacący dokładnie takie samo cło jak ja.

  •  

   pokaż komentarz

   @BQP: a ja powtarzam, kupuj gdzie chcesz ale jak masz zapłacić VAT i cło to płać. Mam w nosie cwaniaczków z Allegro. Co mnie oni obchodzą?

  •  

   pokaż komentarz

   @UFC_Jest_W_Dupie: > Unii Europejskiej, gdzie nie nakłada się na nie podatków, a po przepakowaniu dostarczane do Polski.
   Więcej: http://www.antyradio.pl/Technologia/Internet/Chinczycy-z-AliExpress-znalezli-juz-sposob-na-przechytrzenie-VAT-u-na-paczki-28315"
   PostNL polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Nedkely: Nie pobijesz 3 świata w kosztach produkcji, a zrzucanie wzsystkiego na podatki to już mantra kultowców, nie rzeczywistość. I bez VATu tamte rzeczy są tańsze, nic nie zrobisz.

  •  

   pokaż komentarz

   @ojojvoj: Nie zyjemy na swiecie gdzie panuje prawdziwy wolny rynek, ten kraj trzeciego swiata nie bedzie znami wszystkim handlowal, tzn chetnie nam sprzeda ale nie kupi od nas, to dlaczego nie mielibysmy regulowac tego handlu?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kamillo-s: po wypowiedzi wnioskuję, że jesteś z południa Polski?

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl Przecież w Polsce prawie nic się nie produkuje, a już szczególnie elektroniki. Nikt nie zamawia na Ali papieru czy zwykłych żarówek. W Polsce mamy kilka rzekomo polskich firm, które jedynie importują towar z Chin i doklejają swoje logo licząc za to kosmiczną marżę. Tyle

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Skończ kwiczeć. To, że ktoś nie chce kupować szrotu u Janusza albo jechać jego gówno-bus'em, nie znaczy że coś jest mu winien. Bo jeszcze by tego brakowało żeby ludzie mieli obowiązek zostawiać pieniądze u takich nieudaczników.

   @Nedkely:

   Nie zyjemy na swiecie gdzie panuje prawdziwy wolny rynek, ten kraj trzeciego swiata nie bedzie znami wszystkim handlowal, tzn chetnie nam sprzeda ale nie kupi od nas, to dlaczego nie mielibysmy regulowac tego handlu?
   Może zamiast bawić się w czerwonego nieudacznika i obarczać tą januszową głupotą i nieróbstwem całe społeczeństwo - lepiej byłoby po prostu się ogarnąć i zacząć cokolwiek rozsądnego produkować?

  •  

   pokaż komentarz

   Chodzi tylko o to, że handlarze sprowadzają towar z Chin i nakładają swoją marżę. Są zbędnymi pośrednikami

   @cyrkiel nie tak do konca. Jako importer powinienes zapewnic chocby dwuletnia gwarancję. Jak kupujesz u chinczyka to nigdy tyle nie dostajesz. Wiec do marzy handlarz powinien dorzucic koszty reklamacji. Kiedys tak na oko liczylem ile to trzeba dorzucic zeby sie w ogole kalkulowalo prowadzic taki handel, porownalem ceny z alegro i wyszlo nie sie nie oplaca. Sytuacja jest patologiczna.

  •  

   pokaż komentarz

   Kupuj sobie u Chińczyka ale płać uczciwie cła i VAT to złego słowa nie powiem

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Sam sobie przeczysz, sobacząc na zabijanie polskiego biznesu, a tu chwaląc płacenie cła i Vat za chińskie produkty, które z tymż polskim biznesem nie ma nic wspólnego.

  •  

   pokaż komentarz

   Morawiecki kasy ma jak lodu i w dupie ma twoje paczki i nie jego dymasz a krajowych producentów
   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Na allegro i tak sprzedaje się sama chińszczyzna i można tam kupić te same przedmioty co na aliexpress, tylko drożej. Jedyne podmioty które cierpią na kupowaniu na aliexpress to allegro, państwo, oraz ludzie którzy kupują towar na aliexpress i później sprzedają te same rzeczy na allegro, ale dodając do tego swoją marżę.

  •  

   pokaż komentarz

   @qoszmar: A państwo to kto jak nie ludzie? I to wszyscy? Jak ty kupując od Chińczyka nie zapłacisz podatku to zapłacę to ja. I nie gadajcie, że tylko Chińszczyzna jest dostępna w sklepach

  •  

   pokaż komentarz

   hodzi o to abyś uczciwie płacił podatki.

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: To się zdecyduj, bo raz piszesz, o wspieraniu polskich producentów, a raz o podatkach, a to zupełnie różne kwestie. Problem w tym, że polskie firmy walą na podatkach jak tylko mogą i olewają prawo pracy, a kiedy są trochę większe to uciekają do rajów podatkowych, a produkcję przenoszą np. do Chin. Więc sorry, ale nie widzę powodów, żeby być patriotycznym konsumentem, skoro polskie firmy nie są równie patriotyczne.

   Na Ali itp. kupuje się przeważnie jakieś drobne rzeczy, których nikt nawet w Polsce nie produkuje. Ból dupy mają o to, tylko handlarze, którzy kilka lat wcześniej rozkręcili "biznes" polegający na kupowaniu tego samego w Chinach i odsprzedaży drożej w Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   Kiedys tak na oko liczylem ile to trzeba dorzucic zeby sie w ogole kalkulowalo prowadzic taki handel, porownalem ceny z alegro i wyszlo nie sie nie oplaca.

   @ameliniummm: Pewnie dlatego, że żadnej gwarancji nie udzielają. Zresztą kilka lat temu chciałem sobie kupić jakąś elektronikę na Allegro, okazało się, że jest sprowadzona z Chin i gwarancja jest chińska. Tak to sam sobie mogę kupić od Chińczyka.

   Nie wiem jakie są dokładnie przepisy, ale nawet jeśli rzeczywiście wymagają udzielenia gwarancji przez handlarza, to oni to olewają.

  •  

   pokaż komentarz

   @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl fajnie gadasz. I może bym ci przyznał rację. Gdyby nie świadomość że większość moich pieniędzy jest najzwyczajniej rozkradana. Żadne wydatki publiczne nie są robione uczciwie. Jedne z najniższych zarobków w unii a koszt ok autostrady najwyższy. No kur#wa jestem w niebo wzięty jak dobrze politycy i urzędnicy wydają moje pieniądze. Przez to że czuje się okradany nie mam wyrzutów sumienia jak tego VAT nie zapłacę. Co to za jakaś manipulacja niskiego sortu z tym okradaniem emeryta. Państwo to rabie na wszystkim. Twoje argumenty były by zasadne w utopijnej wizji państwa. Nie w tym p?@%$#?niku.

  •  

   pokaż komentarz

   @ojojvoj: Powiedz mi, jaka część pomocy socjalnej to pogrzeby osób bez rodziny czy wyłapywanie bezdomnych psów? Pewnie znikomy procent. Na pozostałej części można sporo oszczędzić racjonalizując system rozdawnictwa i wprowadzając odpowiednie kontrole.
   Kilka lat temu słyszałem od, jak mnie pamięć nie myli, księdza "po kolędzie" jak jego siostra mieszka w Niemczech. Opowiadał, że tam samotna matka (i zdaje się to dot. bezpośrednio jego siostry) ma niezapowiedziane kontrole z pomocy społecznej. Kontrole są o różnych porach dnia (tak, nawet po 15.00 co u nas jest chyba niemożliwe ew. tylko w przypadkach nagłych - jak zgłoszenie bicia czy innego maltretowania) i sprawdzane są m.in szafy czy łazienka. Znaleziono męskie ubrania? Czyje? Może konkubenta? Dodatkowa szczoteczka do zębów? Czyja? Tam, wg słów, tej osoby byłoby dużo ciężej pobierać zasiłek na samotną matkę, gdy ma się w domu konkubenta, bo takie niezapowiedziane kontrole by to wykryły.

  •  

   pokaż komentarz

   @MarMac: Super, skąd pieniądze na takie kontrole, zresztą teraz też chodzą po domach, może nie pod tym kątem tylko.

  •  

   pokaż komentarz

   @ojojvoj: Nigdy nie słyszałem o niezapowiedzianej kontroli poza przypadkami zgłoszeń nagłych (bite dzieci itp.), które z resztą raczej dokonuje policja niż pracownicy MOPS. Pieniądze można wziąć ze zwolnienia zbędnych urzędników (pisałem wcześniej) lub ucięcia innych wydatków (pisałem wcześniej). Dodatkowo można zrobić inny system. Jeżeli dziś urzędnik pracuje od 7 do 15 i w tym czasie wykonuje 4 kontrole to niech w jakiś dzień pracuje od 14 do 22 i wykona 4 kontrole (koszty te same, bo i liczba kontroli i godziny pracy takie same), ale niezapowiedziane.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Co oni dają... przecież to na celników kompletnie nie działa....

 •  

  pokaż komentarz

  Na allegro wiekszosc rzeczy jest z chin a na tym portalu tak na prawde zarabia tylko allegro nakladajac oplaty za aukcje na sprzedajacych

  •  

   pokaż komentarz

   @Danieloooos: Sprzedałem kamerę za 1900 pl. Prowizja coś koło 90 pln. No to przesada. Nierzadko ciężko pracujący detaliści w sklepikach nie mają takich prowizji !!!! Rozumiem, koszty hostingu, serwery , pseudo obsługa klienta itd. Ale kuźwa to jest kradzież w białych rękawiczkach.

  •  

   pokaż komentarz

   @kuma_kuma: wystawiasz na prywatnej stronie, dobrze wiesz ile będzie wynosiła prowizja i dalej sprzedajesz na allegro XD

  •  

   pokaż komentarz

   Rozumiem, koszty hostingu, serwery , pseudo obsługa klienta itd. Ale kuźwa to jest kradzież w białych rękawiczkach.

   @kuma_kuma: Przecież wiedziałeś z góry jaka jest prowizja i dałeś się "okraść"? Czemu narzekasz na to, że ktoś umożliwia ci sprzedaż? Fakt, Allegro mogłoby mieć jakąś prawdziwą konkurencje by zbić ceny. Jednak sprawa wydaje się być oczywista.
   Czy nie mogłeś dać głoszenie na OLX. Też chyba mają jakieś opłaty, ale chyba mniejsze niż Allegro. Mogłeś spróbować jeszcze przez jakieś ogłoszenia drobne. Ale skoro wybrałeś Allegro to liczyłeś na pewność transakcji i minimalne koszty dodatkowe (odbiór osobisty, oglądanie towaru przez wielu chętnych, etc.). Bo do kosztów zapomniałeś doliczyć, że nie musiałeś robić wielu innych rzeczy, a jedyne co zrobiłeś to umieściłeś ogłoszenie.

  •  

   pokaż komentarz

   @kuma_kuma Tylko prawda jest taka, że poza Allegro ciężko jest cokolwiek sprzedać. Na Olx jesteś praktycznie ograniczony do ludzi z okolicy, bo na tym portalu jest masa oszustów i sprzedających i kupujących. Strach cokolwiek wysłać . Jak już w końcu ktoś przyjedzie osobiście, to jeszcze się targuje, pomimo, że przez telefon już trochę zjechales z ceną.

  •  

   pokaż komentarz

   @kuma_kuma: xd. Sugerujesz ze w sklepach sprzedaja na 5% marży? XDD

  •  

   pokaż komentarz

   @kuma_kuma: Zajrzyj na prowizje amazona czy tradera.com, zatesknisz za allegro. Wliczaj prowizje w cene.

  •  

   pokaż komentarz

   na tym portalu tak na prawde zarabia tylko allegro nakladajac oplaty za aukcje na sprzedajacych

   @Danieloooos: skoro tam zarabia, tylko allegro, to czemu prywaciarze i sklepy internetowe tam sprzedają i dokładają do interesu?

  •  

   pokaż komentarz

   Rozumiem, koszty hostingu, serwery , pseudo obsługa klienta itd. Ale kuźwa to jest kradzież w białych rękawiczkach.

   @kuma_kuma: a bezpieczeństwo i system płatności. Allegro to najlepsze co mogło się przydarzyć internetowym zakupom w Polsce. Wygoda kosztuje. Na olx macie niskie prowizje i zobaczcie sami jak ten portal wygląda....

 •  

  pokaż komentarz

  Mój kraj taki piękny
  "Chińczycy wykorzystują przepisy Unii Europejskiej mówiące o zwolnieniu od podatku przesyłek kierowanych do odbiorców indywidualnych, o ile wartość zawartości nie przekracza 22 euro. Polska, o czym z chęcią przypominało Ministerstwo Finansów, nigdy nie przyjęła tych zapisów jako obowiązujących w naszym kraju.
  Są one jednak ważne w większości krajów UE"

1 2 3 4 5 6 7 ... 13 14 następna