•  

  pokaż komentarz

  Bardzo prawilnie! I w 100% popieram! Izrael jest jednym z najbezpieczniejszych krajów bliskiego wschodu.

 •  

  pokaż komentarz

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: paczaizm.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @chigcht: Zasadniczo w Izraelu większość populacji (niemal wszyscy Żydzi) to imigranci :-) Jeszcze pod koniec XIX wieku na terenach dzisiejszego Izraela Żydów było niewiele i tu głównie mocno zarabizowanych kulturowo, a dominowała muzułmańska ludność arabska. To podobnie jak USA, państwo założone przez imigrantów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Meilong: ciekawe skąd masz takie informacje bo od 1882r w Jerozolimie liczba Żydów przewyższa liczbę Muzulmanów: http://en.m.wikipedia.org/wiki/Demographic_history_of_Jerusalem

  •  

   pokaż komentarz

   @wpt1: W Jerozolimie - słowo klucz.
   Wg cenzusu osmańskiego, w 1878 na terenach Palestyny Zydzi stanowili łącznie 5% populacji
   http://en.wikipedia.org/wiki/Demographic_history_of_Palestine_(region)#Late_Ottoman_period

  •  

   pokaż komentarz

   Zasadniczo w Izraelu większość populacji (niemal wszyscy Żydzi) to imigranci

   @Meilong: Ogladalem video ze wielkie ilosci Zydow szczegolnie z Rosji wyemigrowalo do Izraela.

  •  

   pokaż komentarz

   @Meilong: wieki wygnań i prześladowań najpierw przez Krzyżowcow,potem Arabów i Turkow zrobiły swoje.Nie zmienia to faktu że społeczność żydowska jest tam obecna nieprzerwanie od kilku tysięcy lat i nie została zarabizowana.A Jerozolima to najważniejsze miasto w tym regionie,jak widać mimo obecnej arabskiej propagandy ważniejsze dla Żydów niż Arabów skoro ci pierwsi się tam na większa skalę osiedlali.Masz tu parę faktów o tym jak na przestrzeni wieków Palestyna nigdy nie zatraciła znaczenia dla Żydów:
   636: Arabowie podbijają „Syrię” (włącznie z Ziemią Izraela). Początkowo pozwalają Żydom na powrót do Jerozolimy, ale potem znowu zakazują im wejścia. Budują meczet Al-Aksa i Kopułę na Skale na miejscu zniszczonej Świątyni żydowskiej.

   1160: Powstanie Żydów w Kurdystanie. Nieudana próba odzyskania Ziemi Izraela.

   1198: Żydzi z Maghrebu przybywają do Jerozolimy i osiedlają się tam.

   1204: Mosze Ben Majmon (Majmonides) umiera i zostaje pochowany w Tyberiadzie na brzegach Jeziora Galilejskiego.

   1211: Około 300 Żydom z Anglii i Francji udaje się dotrzeć do Ziemi Izraela i osiedlić w Jerozolimie. Większość z nich zabili krzyżowcy w 1219 r. Nieliczni pozostali zostają wygnani i znajdują schronienie w Akce.

   1217: Judah al-Harizi (rabin, tłumacz, poeta i podróżnik, który podróżował z Hiszpanii do Ziemi Izraela) opłakuje w swojej twórczości stan Wzgórza Świątynnego.

   1260: Osiedliwszy się w Ziemi Izraela Jechiel z Paryża (rabin francuski) założył akademię Talmudu w Akce.

   1266: Żydom zakazano wchodzenia do Makpeli (grobowca Patriarchów) w Hebronie.

   1267: Nachmanides (wybitny średniowieczny uczony żydowski z Katalonii) przybywa do Jerozolimy. Założona zostaje synagoga Rambama.

   1286: Meir z Rothenburga (słynny rabin i poeta z Niemiec) zostaje uwięziony przy próbie imigracji do Ziemi Izraela.

   1355: Lekarz i geograf Isztori Haparchi (urodzony we Francji i osiadły w Ziemi Izraela) umiera w Bet She’an.

   1428: Żydzi próbują kupić Grób Dawida; papież wydaje zakaz przewożenia Żydów do Ziemi Izraela, skierowany do kapitanów statków.

   1434: Elijah of Ferrara (słynny talmudysta i podróżnik) osiedla się w Jerozolimie.

   1441: Klęska głodu zmusza Żydów jerozolimskich do wysłania emisariusza do Żydów europejskich z prośbą o pomoc.

   1455: Nieudana próba imigracji na dużą skalę z Sycylii. Niedoszli imigranci zostają skazani na śmierć, ale kara zostaje zamieniona na ciężką grzywnę.

   1474: Arabski tłum niszczy Wielką Synagogę Jerozolimską.

   ...

  •  

   pokaż komentarz

   @wpt1: ...
   1488: Obadjah ben Abraham z Bertinoro przybywa do Jerozolimy 25 marca 1488 roku, po podróży, którą rozpoczął 29 października 1486 r. Po wygnaniu Żydów z Hiszpanii w 1492 r. wielu wygnanych osiedla się w Jerozolimie i Bertinoro zostaje ich przywódca intelektualnym. Ci hiszpańscy Żydzi dali Bertinoro miejsce na jesziwę (seminarium religijne) w Jerozolimie, które założył. Na pisemną prośbę Bertinoro Żydzi z Egiptu i z Turcji dali znaczne fundusze na utrzymanie tej jesziwy.

   1493: Joseph Saragossi podróżuje z Hiszpanii i osiedla się w Safed. Zostaje przywódcą miejscowej społeczności i umiera w 1507 r.

   1561: Hiszpańscy Żydzi pod przewodnictwem Don Joseph Nasi przybywają do Ziemi Izraela. Osiedlają się w Safed. Joseph Nasi załatwił pozwolenie Sułtana Selima II na nabycie Tyberiady i siedmiu okolicznych wsi, żeby stworzyć żydowskie miasto-państwo. Miał nadzieję, że duża liczba uchodźców żydowskich i marranów (Żydzi zmuszeni do przejścia na katolicyzm) osiedli się tam, wolni od strachu i ucisku; istotnie, prześladowani Żydzi z Cori we Włoszech, liczący 200 dusz, postanowili wyemigrować do Tyberiady. Nasi doprowadził do odbudowy murów miejskich w 1564 roku i próbował zamienić miasto w samowystarczalny ośrodek manufaktury włókienniczej, sadząc drzewa morwowe i produkując jedwab. Niemniej szereg czynników w kolejnych latach spowodował ostateczne niepowodzenie tego planu. W 1576 roku społeczność żydowska Safedu stanęła przed groźbą wygnania: tysiąc zamożnych rodzin miano deportować na Cypr „dla dobra tej wyspy”, a kolejnych 500 w następnym roku. Rozkaz został wydany jako instrument wymuszenia pieniędzy: został odwołany w zamian za ogromne pieniądze wymuszone od Żydów jako „czynsz”.

   1648: Żydzi z Turcji próbowali powrócić jako grupa do Izraela pod przewodnictwem Sabbataja Cwi. Ich przybycie do Jerozolimy wywołało antyżydowski pogrom.

   1700: Grupa 1500 Żydów aszkenazyjskich próbowała dostać się do Ziemi Izraela pod przewodnictwem rabina Jehudy he-Hasida. Jedna trzecia zmarła po drodze. Sam rabin zmarł kilka dni po dotarciu na miejsce. Ci, którzy przeżyli, osiedlili się w Jerozolimie.

   1764-1850: Małe grupy Żydów (od 5 do 500 każda) znajdują drogę do Ziemi Izraela pod przewodnictwem różnych rabinów.

   1812: Rząd austriacki wydaje instrukcję dla gubernatora Galicji, by nie dopuścił do imigracji żydowskiej do Ziemi Izraela. Austriaccy konsulowie w Odessie i Stambule dostają instrukcję, by odmawiali paszportów Żydom austriackim, którzy chcą podróżować do Ziemi Izraela.

   1868: Judah ben Szalom wiedzie dużą grupę Żydów jemeńskich do Izraela.

   1882: 11 stycznia 1882 r. organizuje się konwencję żydowskiego „Związku dla Rolnego Zasiedlenia Izraela” w Focsani w Rumunii. Na kilku statkach imigranci udają się do Ziemi Izraela.

   1882-1903: Około 35 tysięcy Żydów z Europy Wschodniej imigruje i osiedla się w Ziemi Izraela.

   http://euroislam.pl/mit-balfoura/

  •  

   pokaż komentarz

   @wpt1: Owszem, Palestyna zachowała głębokie znaczenie religijne i symboliczne dla diaspory żydowskiej, ale nie zmienia to faktu, że począwszy od stłumienia powstania Bar-Kochby w II wieku naszej ery, Żydzi stali byli mniejszością w Palestynie. Gdy w VII wieku Arabowie podbijali Palestynę, Żydów było tam stosunkowo niewielu, większośc ludności mówiła po syriacku lub grecku i wyznawała chrześcijaństwo, często w wersji nestoriańskiej bądź monofizyckiej.
   Pewną analogią do stosunku Żydów z diaspory do Palestyny przed powstaniem ruchu syjonistycznego może być stosunek Afro-amerykanów do Afryki.
   @kapitan-Korkoran: Ci imigranci z terenów byłego ZSRR w Izraelu to też ciekawa sprawa. W większości są, jakby to ująć dość specyficzni - jedzą wieprzowinę, malują swastyki, biją ortodoksów itp. Jakiś czas temu rosyjscy imigranci w Izraelu wywołali skandal wystawiając choinkę w okolicach Bożego Narodzenia. W sumie sporo z nich to osoby, które co prawda jakieś żydowskie korzenie mają, ale kulturowo ani religijnie z Żydami nic wspólnego nie mają, a do Izraela wyemigrowały za lepszym życiem, chcąc uciec od nędzy typowej dla postsowieckich krajów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Meilong: Trochę nadużyciem jest mówienie o Żydach w Izraelu, bo to Syjoniści, potomkowie Chazarów. Ortodoksyjni Żydzi mają do Izraela stosunek, o, taki:

   źródło: nkusa.org

  •  

   pokaż komentarz

   Ci imigranci z terenów byłego ZSRR w Izraelu to też ciekawa sprawa. W większości są, jakby to ująć dość specyficzni - jedzą wieprzowinę, malują swastyki, biją ortodoksów itp.

   @Meilong: LOL czegos takiego sie nie spodziewalem

  •  

   pokaż komentarz

   @kapitan-Korkoran: Zobacz choćby to. Izraelska neonazistowska organizacja założona przez imigrantów z Rosji:
   http://en.wikipedia.org/wiki/Patrol_36

   Malują swastyki, hajlują, czczą Hitlera, demolują synagogi i cmentarze. Najciekawsze jest to, że wszyscy jej członkowie .... mają żydowskie pochodzenie, o czym doskonale wiedzą i wrócili do Izraela na mocy prawa powrotu, przysługującego osobom żydowskiego pochodzenia. Jeden z nich nawet stwierdził, że nie chce mieć dzieci, by nie przekazać dalej swoich żydowskich genów xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Meilong: You made my day ! hahaha. Dzieki za linka, podam kumplowi.

 •  

  pokaż komentarz

  A gdzie jest teraz ONZ, Antifa, Amnesty International czy inne Grrenpeace'y ja sie pytam? jakze, to tak? Do wiezienia? Gdzie jest Wysoka Komisja europejska? Niech Wlosi szybko wysla samolot po tych biedakow ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Jesteś nielegalnie? To wyp!!#?$%aj i koniec kropka, krótko i na temat.

  •  

   pokaż komentarz

   @krykoz to jest wlasnie sp!#?%%%izna dzisiejszej europy, nielegalny imigrant robi co chce, jak ktos sie przyczepi to zaraz zjawi sie ich wiecej, wolaja o swoje i to dostaja... ja natomiast jako legalny europejczyk musze sie o wszystko dopraszac, nie mam ulg i jeszcze musze ich tolerowac...
   jesli ktos jest "nielegalnie" w moim domu to go wypraszam, natomiast w europie wyglada to tak ze samemu trza sie wyniesc bo przeciez jak tak mozna...

  •  

   pokaż komentarz

   @krykoz: W zasadzie to Izrael nielegalnie okupuje terytorium Palestyny i się rozrasta...

  •  

   pokaż komentarz

   @bmxr3asY: Odczuwam Twoje wk??%ienie, ba podzielam je. Nie wiem co się dzieje ze światem, może gdzieś mnie wywaliło poza ten wszechświat, bo wielu rzeczy nie rozumiem.. A jeszcze wielu nie mam siły czy ochoty.
   W każdym razie trzeba się samemu wynieść, bo bycie uczciwym przestało się opłacać (╯°□°)╯︵ ┻━┻.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mars_is_flat: w zasadzie to Arabowie nielegalnie okupują Palestynę od czasów podbojów arabskich w VIIw n.e.Izrael tak się "rozrasta" że dobrowolnie wyszedł ze zdobytego w wojnie obronnej Synaju a potem Gazy i obecnie jest prawdziwym imperium wielkości takiej że można je niemal przerzucić kamieniem między M.Martwym a M.Śródziemnym.

  •  

   pokaż komentarz

   to jest wlasnie sp@!#?!$izna dzisiejszej europy

   @bmxr3asY: Ja bym nie obwinial calej Europy za ten syf. Przynajmniej polowa Europejczykow jest przeciw temu. To glownie lewica, ktore ma w ostatnich 5-10 latach swoje tzw. 5 minut w historii, daje czadu. Odbija im szjba. Za ten blad bedo placic wszyscy.

  •  

   pokaż komentarz

   @kapitan-Korkoran a ja wlasnie uwazam ze nalezy obwinic wlasnie taki twor jak wspolna europa i wspolny pieniadz... wiekszosc krajow po prostu pozwolila sobie wsadzic dildo w dupe, w sumie znowu niemcy robia k.o. pociagajac za sznurki i wciskajac ich gdzie sie da na sile... widocznie europa jest wspolna tylko tam gdzie jest pieniadz, i tak grecja jest sprzedana, w hiszpanii robi sie za 600€, portugalia tak samo lezy... reszta zaczela dymac sie sama, przyjmujac ich na poczatku... trza bylo to trzymac krotko i wyp!?##%@ac samolotami do siebie w workach juz po pierwszych atakach. plakac sie chce k$?#a ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @krykoz: To czemu tak nie jest? Europą rządzą ludzie, którzy nie mają woli politycznej aby to zmieniać.

   Prościej mówiąc, Europą rządzą zdrajcy Europy, którzy nie działają w jej interesie, ale w bliżej nieokreślonych planach. Nie wiem co chcą osiągnąć, ale patrząc na ich zgniłe owoce, ostateczny efekt nie może być miodem i mlekiem płynący.

  •  

   pokaż komentarz

   @bmxr3asY nie to żeby ostatecznie to coś zmieniało, ale mylisz teraz imigrantów z uchodźcami. W EU większość dostaje status uchodźcy.

  •  

   pokaż komentarz

   @wpt1: Bo wcześniej Palestyna była niepodległa i należała do Cesarstwa :D